INTERIÉR A EXTERIÉR

VYSKÚŠAJTE VŠETKO, ROBTE ČOKOĽVEK, VYBERTE SA KAMKOĽVEK

Užite si skvelý výhľad

Forester je spojením elegantného a moderného dizajnu s maximálnym pohodlím. Keď si sadnete za volant, všimnete si dôraz na detail kladený na všetky prvky, ktoré umožňujú jednoduché ovládanie vozidla a rozširujú jeho funkcie. Lepší výhľad vďaka vyvýšenej polohe sedadiel poskytuje väčšiu istotu počas jazdy, pretože vám ponúka optimálny prehľad o okolitej situácii.

Dizajn orientovaný na priestrannosť

Kabína modelu Forester poskytuje vodičovi a cestujúcim moderný a pohodlný interiér, ktorý ponúka potrebný priestor a všestrannosť. Každý užitočný prvok modelu Forester je dômyselne a ideálne umiestnený tak, aby bol v prípade potreby vždy poruke. Priestranný interiér vďaka svojmu inteligentnému usporiadaniu uľahčuje jednotlivé činnosti a prináša pohodlnejšiu jazdu.

Informácie, zábava
a pripojenie

Vyraziť na cestu neznamená, že budete odrezaní od vymožeností moderného sveta. Vo vozidle Subaru Forester môžete jednoducho využívať intuitívne technológie bez toho, aby rozptyľovali vašu pozornosť. Forester vás udržiava stále v spojení a v správnom smere prostredníctvom informačno-zábavného, navigačného a zvukového systému, ktoré môžete ovládať dotykovo alebo hlasom. Navyše, vďaka možnosti pripojenia smartfónu alebo iPhonu (*1), nikdy nebudete bez svojich priateľov alebo zoznamov skladieb.

Veľkorysý vnútorny priestor

Forester je dobre pripravený udržať s krok s vaším životným štýlom bez ohľadu na to, či ide o plánovanú dovolenku alebo spontánny turistický výlet. Do širokého batožinového priestoru sa zmestia štyri veľké kufre a aj to najobjemnejšie vybavenie na dobrodružstvá, ktoré jednoducho naložíte a vyložíte vďaka elektricky ovládaným dverám batožinového priestoru, širším otvorom dverí a nižšie položeným dverovým prahom. Sklopením zadných sedadiel, delených v pomere 60:40, môžete vytvoriť väčší batožinový priestor s rovnou podlahou, v ktorom bez problémov odveziete aj dlhšie predmety.

VŠETKO JE O DETAILOCH

Elektricky ovládané dvere batožinového priestoru

Pri bicyklovaní, lyžovaní, lezení alebo pri iných aktivitách v prírode vám pomôžu elektricky ovládané dvere batožinového priestoru. Môžete ich automaticky otvoriť alebo zavrieť pomocou tlačidla na prístrojovom paneli, na samotných dverách alebo na inteligentnom kľúči.

Vysokokvalitný multifunkčný displej

Tento displej je prakticky umiestnený na prístrojovej doske a stlačením tlačidla na ňom môžete zobraziť najdôležitejšie údaje o vozidle. Ponúka tiež rozšírené zobrazenie ekologických parametrov a hospodárnosti jazdy, ako aj porovnávanie hospodárnosti dosiahnutej počas jednotlivých jázd.

Navigačný systém

Vyspelejší navigačný systém poskytuje rýchlejšie a efektívnejšie navádzanie po trase, ako aj praktickú funkciu pokročilého rozpoznávania hlasu.

Blok prístrojov

Prístrojová doska modelu Forester je navrhnutá tak, aby rýchlo a bez problémov poskytovala všetky potrebné informácie. Otáčkomer a rýchlomer sú jasne viditeľné, takže sa môžete lepšie sústrediť na cestu.

Ovládanie pomocou dotykovej obrazovky

Cez dotykovú obrazovku si môžete vyberať hudbu rovnako jednoducho ako na smartfóne. Stačí pripojiť smartfón cez rozhranie Bluetooth® (*3) alebo port USB a môžete si vybrať hudbu priamo na dotykovej obrazovke.

Radiaca páka

Radiaca páka s manžetou pôsobí luxusnejším dojmom. Koženú manžetu na paneli z mäkkého čierneho materiálu lemuje chrómovaný prstenec, ktorý dodáva interiéru luxusný a športový nádych.

Rozpoznávanie hlasu

Vďaka praktickej funkcii pokročilého rozpoznávania hlasu (*2) môžete jednoduchým ťuknutím na tlačidlá na volante a vyslovením príslušných povelov vyhľadať body záujmu, spustiť telefonický hovor alebo prehrať obľúbené skladby.

Ovládacie prvky na volante

Pomocou tlačidiel na volante môžete pohodlne ovládať audiosystém. K dispozícii je aj systém hands-free s technológiou Bluetooth® (*3), ktorý sa automaticky prepojí s vaším smartfónom, aby ste mohli svoju pozornosť sústrediť na cestu.

Výhľad

V oblasti prehľadnosti do všetkých smerov vrátane výhľadu dopredu a dozadu patrí Forester medzi najlepšie vozidlá vo svojej triede. Poskytuje vodičovi dokonalý prehľad a umožňuje mu jednoduché manévrovanie na úzkych cestách a v stiesnených priestoroch. Vďaka vhodne umiestneným predným stĺpikom a zabudovaným predným bočným okienkam sú slepé uhly zredukované na minimum. Pozoruhodne široké zorné pole sa dosiahlo aj vďaka umiestneniu vonkajších spätných zrkadiel na dverové panely.

Prémiový audiosystém s reproduktormi Harman/Kardon

Systém s 8 reproduktormi a výkonom 440 W bol navrhnutý tak, aby poskytoval dokonalú reprodukciu zvuku. Zahŕňa dva oválne reproduktory umiestnené v predných dverách a dva ďalšie reproduktory v zadných dverách.

Možnosti pripojenia digitálnych zariadení

Po zapojení iPodu (*1) alebo iného mobilného hudobného zariadenia do štandardného vstupného konektora AUX alebo USB môžete prehrávať svoju digitálnu hudbu cez audiosystém modelu Forester.

Usporiadanie sedadiel

Rozšírením otvorov dverí a vytvorením plochej podlahy sa podarilo zväčšiť interiér. To zaručuje výnimočnú úroveň pohodlia na všetkých piatich sedadlách.

Kapacita batožinového priestoru

Batožinový priestor bol navrhnutý tak, aby umožňoval ľahšie nakladanie a vykladanie. Sklopením zadných sedadiel môžete vytvoriť maximálny batožinový priestor, do ktorého sa zmestia aj väčšie predmety.

Nástupný schodík pre deti

Schodík pri zadnom sedadle uľahčuje malým deťom nastupovanie a vystupovanie. Jeho protišmyková plocha bola umiestnená tak, aby koleno pristálo na mäkkej rohožke, nie na tvrdom plaste. A hneď máte o problém menej.

Bočné prahy dverí

Bočné prahy dverí sú navrhnuté tak, aby boli čo najnižšie a zároveň sa na nich nezachytávali nečistoty. Vďaka tomu si vaša rodina pri nastupovaní a vystupovaní počas dobrodružstiev nezašpiní topánky ani oblečenie.

Stredový držiak na nápoje

Odkladací priestor v dverách

Skrinka v stredovej konzole

Posuvná lakťová opierka

Zadná lakťová opierka

Odkladací priestor na operadle sedadla

Stropná konzola

Stredová priehradka s osvetlením


*1
Apple®, iPhone® a iPod® sú registrované ochranné známky spoločnosti Apple, inc.
*2
Funkcia rozpoznávania hlasu je kompatibilná len s vybranými jazykmi a nefunguje so všetkými jazykmi.
*3
Bluetooth® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Bluetooth SIG, Inc. America.
Príďte si vyskúšať nový Forester na vlastnej koži