Bezpečnosť

Stále v strehu
a pod ochranou

Bezpečnosť je dôležitá. Dôležitá pre Subaru. Dôležitá pre konštuktérov, ktorí vytvorili model Levorg. A predovšetkým je dôležitá pre vás. Preto je Levorg skonštruovaný tak, aby dosahoval špičkovú úroveň bezpečnosti po každej stránke. Či už ide o prvky chrániace cestujúcich v prípade nehody alebo o funkcie, ktoré pomáhajú v prvom rade predchádzať nehodám, Levorg ponúka technológie a konštrukčnými riešenia, ktoré vám prinesú pocit pokoja a bezpečnosti všade, kde vás cesty zavedú.

Systém Vehicle Dynamics Control

Systém riadenia jazdných vlastností Vehicle Dynamics Control (VDC) prostredníctvom rôznych senzorov sleduje a analyzuje, či sa vozidlo pohybuje po dráhe určenej vodičom. Ak sa vozidlo priblíži k fyzikálnym limitom stability, prostredníctvom rozdeľovania krútiaceho momentu v rámci pohonu všetkých štyroch kolies (AWD), regulácie výkonu motora a pomocou bŕzd na jednotlivých kolesách systém zasiahne tak, aby vodičovi pomohol udržať vozidlo v správnej stope.

Vyspelý bezpečnostný balíček

Aby vodič lepšie videl na cestu a mal lepší prehľad o situácii okolo vozidla, vyspelý bezpečnostný balíček obsahuje dve technické novinky: asistent diaľkových svetiel High Beam Assist (HBA) a systém detekcie vozidiel vzadu Subaru Rear Vehicle Detection (SRVD). Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych podmienok, napríklad podľa rýchlosti jazdy alebo prítomnosti protiidúcich vozidiel, čo zaručuje lepšie osvetlenie priestoru pred vozidlom bez oslňovania iných vodičov. Systém SRVD pomocou snímačov na rôznych miestach vozidla upozorňuje vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle spätných zrkadiel, čím zvyšuje bezpečnosť pri prechádzaní do iného jazdného pruhu, a dokáže tiež varovať pred hroziacou kolíziou pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta na cestu.

Brzdy

Kotúčové brzdy na všetkých štyroch kolesách zaručujú pôsobivý brzdný účinok s možnosťou plynulej regulácie brzdnej sily. Zadné brzdy obsahujú ľahké, hliníkové strmene. Súčasťou systému proti zablokovaniu bŕzd (ABS) je systém elektronického rozdeľovania brzdnej sily (EBD), ktorý sa stará o správne rozdeľovanie tlaku medzi predné a zadné brzdy podľa zaťaženia vozidla. V záujme ešte lepšej predvídateľnosti a kontroly nad vozidlom pri núdzovom brzdení je model Levorg vybavený brzdovým asistentom a systémom Brake Override, eliminujúcim nechcené zošliapnutie plynového pedála pri brzdení.

Systém airbagov SRS*

V prípade nehody chráni cestujúcich celý arzenál bezpečnostných prvkov vrátane predných airbagov SRS*, predných bočných a hlavových airbagov SRS* a kolenných airbagov SRS*. Cestujúcich na predných sedadlách spoľahlivo zadržia bezpečnostné pásy s výškovo nastaviteľným predpínačom a obmedzovačom zaťaženia, ktorý zmierňuje dynamické sily pôsobiace na hrudník. Pri náraze zozadu chránia cestujúcich pred poranením krčnej chrbtice predné sedadlá s tuhým rámom, pevnými opierkami hlavy a dômyselnými konštrukčnými detailmi, ako je napríklad uloženie vnútorných pružín v sedadlách, ktoré absorbuje energiu nárazu.

Prstencový vystužujúci rám

Prstencový vystužujúci rám modelu Levorg pôsobí ako brnenie, chrániace všetkých cestujúcich vo vozidle. Je to ochranný štít, zabudovaný do strechy, dverí, stĺpikov karosérie a podlahy. Táto konštrukcia so strategicky rozmiestnenými prvkami z vysokopevnostných materiálov pomáha pri nehode odvrátiť a rozptýliť energiu nárazu pôsobiacu na cestujúcich. Karoséria je vďaka tomu pevnejšia a má vyššiu torznú tuhosť, pričom si však zachováva nízku hmotnosť.

Usporiadanie chrániace priestor pre cestujúcich

Súčasťou tradície značky Subaru je nadštandardná bezpečnosť a ani Levorg nie je výnimkou. Dosiahnutie špičkovej úrovne bezpečnosti si vyžaduje nekonvenčný prístup. Preto sú konštrukcia karosérie a podvozok modelu Levorg navrhnuté tak, aby motor SUBARU BOXER s prevodovkou pri čelnom náraze nevnikli do kabíny, ale aby sa bezpečne zasunuli pod vozidlo. Je to ďalší prvok, ktorý prispieva k pocitu bezpečia za volantom modelu Levorg.

*
SRS: Supplemental Restraint System (doplnkový zadržiavací systém). Je účinný len v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.
Príďte otestovať model Levorg