Technológie

KĽÚČOVÉ TECHNOLÓGIE SUBARU

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.

Dynamický výkon

Vynikajúca priľnavosť k vozovke zaisťuje okamžitú a dynamickú akceleráciu. Symetria dodáva jedinečný pocit kontroly v každej situácii  a zlepšuje jazdné vlastnosti vozidla Subaru, ktoré je stabilnejšie a pohotovejšie pri prejazde zákrutami.

Neustály kontakt

Čím lepšiu priľnavosť majú vaše pneumatiky, tým viac kontroly, bezpečnosti a kontaktu s povrchom získate. Výkon sa neustále prenáša na všetky štyri kolesá, čo zabezpečuje optimálne jazdné vlastnosti a trakciu.

Pocit istoty

Symetrický pohon s takmer dokonalým stranovým vyvážením poskytuje stabilitu, pohyblivosť a trakciu, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nebezpečenstvu aj v zlom počasí alebo počas rozhodujúcich sekúnd
potrebných na reakciu v nečakanej situácii.


Výkon s hravou stránkou

Motor SUBARU BOXER

V motore typu boxer, teda v motore s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú vodorovne oproti sebe. Subaru sa už vyše 50 rokov spolieha výlučne na motory SUBARU BOXER, pretože majú oproti iným typom motorov mnohé výhody, prinášajúce dlhú životnosť a spoľahlivosť.

Živá odozva

Motor SUBARU BOXER ponúkal vždy výnimočnú a plynulú odozvu. My sme však zážitok z jazdy vo vozidle Subaru urobili ešte inšpirujúcejším. Naši konštruktéri preverili efektivitu každého ventilu, kanála a piesta a vytvorili motor, ktorý je ľahší a spotrebuje menej paliva. Okrem špičkovej efektivity motor poskytuje aj vyšší krútiaci moment v nízkych otáčkach, ktorý prináša okamžitú a pôsobivú odozvu pri každom stlačení plynového pedála.

Zvýšená stabilita

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prinášajú v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

Dlhá životnosť

Plochá konštrukcia motora je vo svojej podstate tuhá a samovyvažovacia, vďaka čomu vytvára menej vibrácií než iné typy motorov.


Radosť na každom prevodovom stupni

SYMETRICKÝ POHON VŠETKÝCH KOLIES (AWD)


Vo vozidlách Subaru so symetrickým pohonom všetkých kolies sa sila motora prenáša na všetky kolesá. Výsledkom je lepší záber kolies na mokrých a klzkých cestách. Tento symetrický, horizontálne usporiadaný systém má dobre vyvážené, nízko položené ťažisko, čo prispieva k jazdnej stabilite a bezpečnosti.

Lineartronic + symetrický pohon všetkých štyroch kolies
s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva.

Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Systém štandardne prenáša 60 % hnacej sily na predné kolesá a 40 % na zadné. V prípade nedostatku priľnavosti povrchu však systém dokáže tento pomer v reálnom čase upraviť až na hodnotu 50/50.

Globálna platforma SUBARU

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základ nasledujúcej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen lepšie jazdné vlastnosti, ale aj vyššiu celkovú bezpečnosť, vďaka čomu si môžete za volantom vychutnať pocit, aký zažijete len v Subaru. Predstavuje budúcnosť značky Subaru – a zaručuje ešte väčší pôžitok a pocit bezpečia všetkým vodičom aj ich spolucestujúcim.

Väčšia zábava za volantom

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách.

Jazdný komfort

Vylepšenia týkajúce sa tuhosti podvozka, systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli účinnejšie tlmenie otrasov od kolies. Podvozok dokáže lepšie absorbovať nerovnosti, čo znamená vyšší komfort a menej únavy na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si jazdu vychutnajú všetci cestujúci. Vylepšený systém zavesenia kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortu v celom interiéri.


*1
Spotreba paliva a emisie CO₂: podľa nariadenia ES č. 715/2007-566/2011F.
Príďte si vyskúšať Subaru IMPREZA