Bezpečnosť

Predvídavosť vďaka
dôkladnému prehľadu

ČO JE VO VNÚTRI
Pohon všetkých štyroch kolies, jazdné vlastnosti a systémy aktívnej bezpečnosti vozidla Subaru XV vám dávajú silu a rovnováhu potrebnú na to, aby ste sa vyhli nebezpečenstvu, ktoré vám príde do cesty.

ČO TO DOKÁŽE
Subaru vie, že najlepší spôsob na zvládnutie nehody bez ujmy je zamedziť tomu, aby k nej vôbec došlo.

Aktívna bezpečnosť

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: SYSTÉM DETEKCIE VOZIDIEL VZADU (SRVD)

Senzory umiestnené po celom obvode vozidla upozorňujú vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle spätných zrkadiel, a tým zvyšujú bezpečnosť pri prechádzaní do iného jazdného pruhu. Systém dokáže varovať ajpred hroziacou kolíziou pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta na cestu. *1*2

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: ASISTENT DIAĽKOVÝCH SVETIEL (HBA)

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.*1*2

VIDITEĽNOSŤ

Dizajn vozidla bol vylepšený aj s ohľadom na zlepšenie výhľadu vodiča smerom dopredu a dozadu.

SYSTÉM RIADENIA DYNAMIKY VOZIDLA A AKTÍVNEHO SMEROVANIA KRÚTIACEHO MOMENTU

Keď sa vozidlo dostane pri jazde na hranicu stability, systém prispôsobí rozdelenie krútiaceho momentu pohonu všetkých kolies, výkon motora a účinok bŕzd na jednotlivých kolesách tak, aby vozidlo ostalo na požadovanej trajektórii. Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu zas pribrzdí a zníži podiel hnacej sily prenášanej na vnútorné kolesá, a naopak, pošle viac hnacej sily na vonkajšie kolesá, aby vozidlo presnejšie reagovalo na pohyby volantu a ľahšie zvládalo ostré zákruty.


Pripravený úplne na všetko

ČO JE VO VNÚTRI
Inteligentná, výnimočne pevná konštrukcia a vyspelé technológie sú v prípade potreby pripravené odviesť nebezpečnú energiu nárazu mimo posádky vozidla.

ČO TO DOKÁŽE
Zrážke sa síce niekedy nedá zabrániť, môžete sa však spoľahnúť na to, že ste vo vozidle, ktoré preukázateľne zabezpečuje vašu ochranu.

Pasívna bezpečnosť

PRSTENCOVITÝ VÝSTUŽNÝ RÁM

Prstencový výstužný rám má prepracovanú konštrukciu, v ktorej sú lepšie využité diely z vysokopevnostnej ocele. Vďaka tomu dokáže účinnejšie absorbovať energiu nárazu v každom smere.

AIRBAGY DOPLNKOVÉHO ZADRŽIAVACIEHO SYSTÉMU (SRS)

V záujme čo najlepšej ochrany všetkých cestujúcich obsahuje štandardná výbava nového SUBARU XV predné airbagy SRS, predné bočné airbagy SRS, hlavové airbagy SRS a kolenný airbag SRS*3.

PREDNÉ SEDADLÁ S OCHRANOU PROTI PORANENIU KRČNEJ CHRBTICE

Sú navrhnuté tak, aby zvýšili komfort a pomáhali vodičovi lepšie sa sústrediť pri riadení. Tieto sedadlá tiež znižujú riziko poranení krčnej chrbtice, ktoré sú dôsledkom určitých typov nehôd.

BEZPEČNOSTNÉ PÁSY SO ZAISŤOVACOU SPONOU

Pri náraze zaisťovacia spona obmedzí pohyb bedrovej časti bezpečnostného pásu a zmierni silu pôsobiacu na spodnú časť hrudníka. To zvyšuje bezpečnosť a zmierňuje zranenia.

Prstencovité výstužné rámy

Prstencovité výstužné rámy spevňujú kabínu od strechy cez dvere a stĺpiky až po podlahu. Zabezpečujú rozptyľovanie energie nárazu a jej odvádzanie ďalej od cestujúcich. Tieto silné, pevné a zároveň ľahké rámy sú vyrobené z vysoko pevnej ocele.

Ochrana chodcov

Subaru XV, ktoré je koncipované do mestského prostredia, poskytuje vysokú úroveň ochrany chodcov.
Medzi jeho kapotou a motorom sa nachádza zóna na tlmenie nárazov, ktorá v prípade nehody pomáha
zmierňovať zranenia chodcov. To platí aj pre predný nárazník absorbujúci energiu nárazu
a špeciálne navrhnutú oblasť okolo stieračov čelného skla.

Globálna platforma SUBARU

Tieto bezpečnostné systémy obzvlášť profitujú z vylepšení na platforme SGP, ako je zvýšená tuhosť, vyššia pevnosť, nižšia hmotnosť, nižší valivý odpor a vyššia citlivosť riadenia.

OBRATNOSŤ PRI VYHÝBACÍCH MANÉVROCH

Vďaka platforme SGP, ktorá sa vyznačuje nízko položeným ťažiskom, vylepšeným zavesením kolies a vyššou tuhosťou, dokáže vozidlo pri vyhýbacom manévri okamžite reagovať na pohyby volantu, čo zvyšuje bezpečnosť na cestách.

USPORIADANIE CHRÁNIACE PRIESTOR KABÍNY

Vďaka snahe o dosiahnutie čo najnižšej polohy ťažiska sa konštruktérom pri vývoji platformy SGP podarilo umiestniť motor a prevodovku nižšie než kedykoľvek predtým, takže pri nehode neohrozia posádku v kabíne.


*1
Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnosť jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov sú obmedzené. Úplné informácie o fun
*2
Voliteľná výbava
*3
Účinný pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi
Príďte si vyskúšať Subaru XV