Subaru XV

6,4 l / 100 km
385 l / 1 310 l
od 25 490 €
Modelové rady
1.6i CVT Comfort
od 25 490 EUR
2.0i CVT Comfort
od 27 490 EUR

Subaru XV je pre tých, ktorí sa radi pohybujú v mestskom centre, no zároveň si nikdy nenechajú ujsť príležitosť vyraziť von z mesta. Pre tých, ktorí žijú v rytme nepretržitého ruchu mesta. Je pripravené odviezť vás za mestskými dobrodružstvami, plánovanými aj spontánnymi. Je jedinečným spojením štýlu, všestrannosti a vzrušenia a umožňuje vám vydať sa všade, kam vás zavedie váš životný štýl. Vnútri každého Subaru sa ukrýva výnimočná kombinácia symetrického pohonu 4x4 s motorom SUBARU BOXER a špičková asistenčná technológia EyeSight.

V štýle veľkomesta Subaru XV je spojením skutočných praktických vlastností a štýlového dizajnu.

Všimnete si to na prvý pohľad. Nové SUBARU XV, ponúkajúce vzrušujúcu zmes krásneho dizajnu a funkčnosti, je za každú zábavu – presne ako vy. Môžete ísť surfovať. Zdolávať horské chodníky – na bicykli alebo pešo. Prežite víkend na chate. Alebo ostaňte v meste a objavujte jeho skryté skvosty.Pri tom všetkom môžete zažiť veci, na ktoré nikdy nezabudnete.

Všetko na dosah ruky V kabíne modelu Subaru XV s ergonomickým usporiadaním ovládacích prvkov sedíte v centre diania.

Keď na novom SUBARU XV otvoríte dvere, okamžite si všimnete kultivovaný, športový dizajn interiéru. Ergonomicky tvarované sedadlá sú teraz ešte priestrannejšie a dizajnovo čistejšie a zaručia vám aj vašim spolucestujúcim komfort a pôžitok dokonca aj na dlhých cestách.

Špičkové asistenčné technológie Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom.

Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Pomocou dvoch stereokamier zaznamenáva trojrozmerný farebný obraz, v ktorom dokáže vynikajúco rozpoznávať objekty. Touto schopnosťou sa takmer vyrovná ľudskému zraku. Na základe obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť objektov. Rozpoznáva nielen vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov.

Inteligentné prepravné riešenia Subaru XV je symbiózou bohatého úložného priestoru a flexibility, ktorá prevyšuje bežný štandard.

Nové SUBARU XV ponúka okrem radosti z jazdy aj úžasnú praktickosť. Široký, takmer štvorcový otvor piatych dverí je teraz oveľa väčší, vďaka čomu je nakladanie a vykladanie batožiny ešte jednoduchšie. Zväčšená je aj šírka vnútorného priestoru medzi podbehmi kolies. A ak potrebujete odviezť veľké predmety, môžete využiť praktické strešné lišty.

Symetrický pohon 4x4 Dokonalá kontrola nad vozidlom a výnimočné jazdné vlastnosti.

Dokonalý pocit z jazdy vychádza zo symetrie a vyváženia. Preto spoločnosť Subaru už od roku 1972 vyvíja a zdokonaľuje svoj symetrický pohon všetkých štyroch kolies. V spojení s motorom typu BOXER, ktorého výsledkom je takmer dokonalé symetrické usporiadanie, poskytuje tento pohon mimoriadny výkon s výnimočnou trakciou, ako aj vyváženie a stabilitu, ktoré zaisťujú maximálnu kontrolu v každej dopravnej situácii.

Motor BOXER Iba málo áut ponúka takú podmanivú živosť a spontánnosť ako Subaru XV.

Iba málo áut ponúka takú živosť a spontánnosť  ako Subaru XV. Tieto vlastnosti zabezpečuje motor BOXER s horizontálnymi protibežnými piestmi usporiadanými v 180-stupňovom uhle, ktorý má v porovnaní s inými typmi motorov oveľa nižší a plochejší profil. Vďaka tomu má hnacia sústava, aj celé vozidlo, nižšie položené ťažisko a vyváženejšie rozloženie hmotnosti. Protibežné pohyby piestov sa navyše navzájom vyrovnávajú, čo prirodzeným spôsobom obmedzuje vibrácie.