Technológie

KĽÚČOVÉ TECHNOLÓGIE SUBARU

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.

Dynamický výkon

Vynikajúca priľnavosť k vozovke zaisťuje okamžitú a dynamickú akceleráciu. Symetria dodáva jedinečný pocit kontroly v každej situácii  a zlepšuje jazdné vlastnosti vozidla Subaru XV, ktoré je stabilnejšie a pohotovejšie pri prejazde zákrutami.

Neustály kontakt

Čím lepšiu priľnavosť majú vaše pneumatiky, tým viac kontroly, bezpečnosti a kontaktu s povrchom získate. Výkon sa neustále prenáša na všetky štyri kolesá, čo zabezpečuje optimálne jazdné vlastnosti a trakciu.

Pocit istoty

Symetrický pohon s takmer dokonalým stranovým vyvážením poskytuje stabilitu, pohyblivosť a trakciu, ktoré vám pomôžu vyhnúť sa nebezpečenstvu aj v zlom počasí alebo počas rozhodujúcich sekúnd
potrebných na reakciu v nečakanej situácii.


Výkon s hravou stránkou

Motor SUBARU BOXER

V motore typu boxer, teda v motore s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú vodorovne oproti sebe. Subaru sa už vyše 50 rokov spolieha výlučne na motory SUBARU BOXER, pretože majú oproti iným typom motorov mnohé výhody, prinášajúce dlhú životnosť a spoľahlivosť.

Živá odozva

Motor SUBARU BOXER ponúkal vždy výnimočnú a plynulú odozvu. My sme však zážitok z jazdy vo vozidle Subaru urobili ešte inšpirujúcejším. Naši konštruktéri preverili efektivitu každého ventilu, kanála a piesta a vytvorili motor, ktorý je ľahší a spotrebuje menej paliva. Okrem špičkovej efektivity motor poskytuje aj vyšší krútiaci moment v nízkych otáčkach, ktorý prináša okamžitú a pôsobivú odozvu pri každom stlačení plynového pedála.

Zvýšená stabilita

Blok motora má plochejší profil a v rámci podvozka je položený nižšie, vďaka čomu je celé vozidlo lepšie vyvážené a pri bočných pohyboch má lepšiu stabilitu ako vozidlá s inou konštrukciou motora.

Dlhá životnosť

Plochá konštrukcia motora je prirodzene pevná a vyznačuje sa samočinným vyvažovaním. Vďaka tomu produkuje menej vibrácií ako vidlicové alebo 4-valcové radové motory, čo prispieva k dlhšej životnosti a spoľahlivejšiemu výkonu motora.

Kultivovaný chod

Motor poskytuje v celom spektre otáčok okamžitý, pohotový a plynulý výkon, ktorý uspokojí všetky požiadavky. Premení aj bežnú každodennú jazdu na dynamické dobrodružstvo bez kompromisov v oblasti komfortu a kultivovanosti.


Radosť na každom prevodovom stupni

SYMETRICKÝ POHON VŠETKÝCH KOLIES (AWD)


Vo vozidlách Subaru so symetrickým pohonom všetkých kolies sa sila motora prenáša na všetky kolesá. Výsledkom je lepší záber kolies na mokrých a klzkých cestách. Tento symetrický, horizontálne usporiadaný systém má dobre vyvážené, nízko položené ťažisko, čo prispieva k jazdnej stabilite a bezpečnosti.

Koncepcia dynamického riadenia podvozku

Vďaka koncepcii dynamického riadenia podvozku sú všetky súčasti vozidla Subaru XV dimenzované na vzájomnú harmonickú spoluprácu. Tento crossover tak poskytuje prakticky dokonalé jazdné vlastnosti. Na dosiahnutie vysokej pevnosti v spojení s nízkou hmotnosťou je v kritických častiach jeho konštrukcie použitá vysoko pevná oceľ. Veľmi pevná štruktúra karosérie zaisťuje presné a priame riadenie a zároveň účinne izoluje vibrácie a pohyby motora od priestoru kabíny. Výsledkom je maximálne vyváženie všetkých vlastností, vďaka ktorým sa jazda stáva potešením a spojením istoty, komfortu, športového ducha a bezpečnosti.

Automatický systém štart-stop

Dosiahnite vyššiu efektívnosť bez kompromisov. Tento systém minimalizuje plytvanie palivom pri státí tým, že vypína motor pri chode na voľnobeh. Keď sa premávka začne znova pohybovať, stačí uvoľniť brzdový pedál a motor sa v priebehu 0,35 sekundy znova naštartuje. Prechody medzi naštartovaným a vypnutým motorom sú také rýchle a plynulé, že si ich prakticky nevšimnete, a to ani v hustej premávke s častým zastavovaním a rozbiehaním.

Zavesenie predných kolies

Zavesenie predných kolies vozidla Subaru XV ponúka spojenie športových jazdných vlastností s komfortom a je prispôsobené tak, aby poskytovalo každodenné potešenie. Tuhé vzpery v prednej časti zlepšujú pohotovosť riadenia, ktoré je presné a poskytuje pocit spojenia s vozovkou. Silnejší predný stabilizátor umožňuje istejší prejazd zákrutami v spojení s lepšou kontrolou, ktorá je zárukou väčšej istoty a rovnomerne pôsobiacej jazdy.

Zavesenie zadných kolies

Prepracované zavesenie zadných kolies vo vás prebudí nadšenie pre jazdu. Táto konštrukcia s dvojitými trojuholníkovými ramenami sebaisto a precízne zvláda drsné cesty, aj ostré zákruty. Poskytuje vám dokonalú odozvu, ktorú potrebujete na dynamickú jazdu. Podložkové guľové puzdrá zaisťujú optimálny kontakt pneumatík s vozovkou, ktorý je zárukou lepšej trakcie a tesnejšieho spojenia s vozovkou.

Lineartronic + symetrický pohon všetkých štyroch kolies
s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva.

Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Systém štandardne prenáša 60 % hnacej sily na predné kolesá a 40 % na zadné. V prípade nedostatku priľnavosti povrchu však systém dokáže tento pomer v reálnom čase upraviť až na hodnotu 50/50.

Globálna platforma SUBARU

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základ nasledujúcej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen lepšie jazdné vlastnosti, ale aj vyššiu celkovú bezpečnosť, vďaka čomu si môžete za volantom vychutnať pocit, aký zažijete len v Subaru. Predstavuje budúcnosť značky Subaru – a zaručuje ešte väčší pôžitok a pocit bezpečia všetkým vodičom aj ich spolucestujúcim.

Jazdný komfort

Vylepšenia týkajúce sa tuhosti podvozka, systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli účinnejšie absorbovanie otrasov od kolies. Podvozok dokáže lepšie odfiltrovať nerovnosti, čo znamená vyšší komfort a menej únavy na dlhých cestách.

Viac zábavy za volantom

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách. Aj napriek veľkej svetlej výške podvozka, ktorú mu dodáva všestrannosť, dokáže nové SUBARU XV zdolávať zákruty ako klasický cestný automobil.

Zavesenie zadných kolies

Prepracované zavesenie zadných kolies vo vás prebudí nadšenie pre jazdu. Táto konštrukcia s dvojitými trojuholníkovými ramenami sebaisto a precízne zvláda drsné cesty, aj ostré zákruty. Poskytuje vám dokonalú odozvu, ktorú potrebujete na dynamickú jazdu. Podložkové guľové puzdrá zaisťujú optimálny kontakt pneumatík s vozovkou, ktorý je zárukou lepšej trakcie a tesnejšieho spojenia s vozovkou.


*1
Spotreba paliva a emisie CO₂: podľa nariadenia ES č. 715/2007-566/2011F.
Príďte si vyskúšať Subaru XV