Technológie

Technológie, ktorým môžete dôverovať.

Vďaka kľúčovým technológiám Subaru sa každé vozidlo Subaru vyznačuje výkonom, komfortom, bezpečnosťou a spoľahlivosťou, ktoré prinášajú pôžitok a pocit bezpečia všetkým cestujúcim.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic

Bezstupňová prevodovka Lineartronic plynule reguluje prevodový pomer tak, aby motor vždy pracoval v rozsahu otáčok, v ktorom dosahuje najvyššiu účinnosť. Výsledkom je plynulá akcelerácia, vysoký výkon a nízka spotreba paliva. Táto prevodovka sa kombinuje so systémom pohonu všetkých kolies s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

X-MODE

Systém X-MODE a systém riadenia zjazdu z kopca

Systém X-MODE ponúka na výber dva režimy, a to [SNOW/DIRT] (sneh/prach) alebo [D.SNOW/MUD] (hlboký sneh/blato), s ktorými si vychutnáte pocit sebaistoty a bezpečnosti pri jazde aj na hrboľatých cestách.
Vylepšený systém sa už vo vyšších rýchlostiach nevypne, ale ponechá vami zvolený režim v pohotovostnom stave, aby ho mohol automaticky obnoviť, keď rýchlosť znova klesne. Keďže systém nemusíte znova sami zapínať, môžete sa viac sústrediť na šoférovanie.
K pocitu bezpečia prispieva aj systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý pomáha udržiavať konštantnú rýchlosť pri klesaní, dokonca aj na šmykľavom povrchu.*¹

Veľká svetlá výška

Pri návrhu modelu Forester dbali konštruktéri nielen na veľkú svetlú výšku, typickú pre vozidlá typu SUV, ale aj na dostatočné nájazdové uhly a prejazdový uhol. Všetky tieto hodnoty boli optimalizované tak, aby ste mohli prekážky zdolávať bez poškodenia vozidla alebo uviaznutia.

* Pozrite sa na podmienky

*¹ Za bezpečnú a pozornú jazdu je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému riadenia zjazdu z kopca závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav pneumatík a podmienky na cestách.
*² Keď je vozidlo vybavené 18-palcovými kolesami.

SUBARU BOXER Engine

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a ploché usporiadanie prináša v porovnaní s inými typmi motorov lepšiu bočnú stabilitu v zákrutách.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

SI-DRIVE

Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent. Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, zaisťujúci okamžitú, mohutnú, lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála. Systém e-Active Shift Control navyše prostredníctvom elektromotora napomáha k dynamickejšej akcelerácii pri športovej jazde.

Režim Sport

Režim Sport sa stará o hladkú dodávku výkonu spaľovacieho motora v každej rýchlosti. Okamžite pocítite jeho lineárnu odozvu, kultivovanosť a dynamickosť krútiaceho momentu.

Režim Intelligent

Režim Intelligent systému SI-DRIVE zaisťuje okamžitú odozvu pri jazde v spojení so šetrnosťou k životnému prostrediu. Mapovanie plynového pedála je výsledkom snahy o vyváženosť medzi hladkosťou chodu a efektivitou v záujme lepšej kontroly.

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru.
Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru.
Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšiemu riadeniu môžete vozidlo viesť presne tak, ako potrebujete, čiže dokážete lepšie predchádzať nebezpečným situáciám. Aj napriek veľkej svetlej výške dokáže Forester bezpečne držať stopu v zákrutách, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia a zároveň zábavnejšia aj na dlhých cestách.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách

Komfortný interiér

Vďaka potlačeniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.