Technológie

Dôverujte technike vo vnútri

Kľúčové technológie Subaru umožňujú každému modelu dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť, čo prispieva k pôžitku z jazdy a pocitu bezpečia pre všetkých cestujúcich.

Symetrický pohon všetkých kolies (AWD)

Symetrický pohon AWD od spoločnosti Subaru zaisťuje stabilnú a bezpečnú jazdu na rôznych cestných povrchoch.
Systém aktívneho rozdeľovania krútiaceho momentu rozdeľuje výkon prenášaný na jednotlivé kolesá v optimalizovanom pomere, a to v závislosti od stavu vozovky, aby malo vozidlo lepšiu priľnavosť na mokrých a klzkých cestách.

Lineartronic

Systém Lineartronic využíva širší rozsah prevodových stupňov a prepracovaný hydraulický systém, ktorý zabezpečuje hladké a plynulé radenie prevodových stupňov, efektívne a plynulé zrýchľovanie, výkon počas jazdy a nižšiu spotrebu paliva.

X-MODE

V tichej kabíne si užijete novú úroveň kontroly, stability a jazdného komfortu. A to všetko vďaka zdokonaleniu symetrického pohonu všetkých kolies a globálnej platformy Subaru. Vďaka hladkej jazde a výnimočným schopnostiam na nespevnených cestách sa s modelom Outback dostanete naozaj kamkoľvek.

Systém X-MODE s dvomi funkciami

Uvoľnite skutočný jazdný potenciál modelu Outback so systémom X-MODE* s dvomi funkciami.
Pohodlne prepínajte medzi režimami [SNOW/DIRT] [SNEH/ŠTRK] a [D.SNOW/MUD] [HLBOKÝ SNEH/BLATO] prostredníctvom 11,6-palcovej dotykovej obrazovky a prispôsobte schopnosti vozidla podmienkam na ceste.

 
 

SUBARU BOXER MOTOR

Automobilka Subaru ostáva verná motoru SUBARU BOXER pre množstvo výhod, ktoré ponúka v porovnaní s inými druhmi motorov. Vyznačuje sa odolnou a spoľahlivou konštrukciou, kde sa piesty pohybujú horizontálne smerom k sebe, vďaka čomu každé Subaru jazdí stabilne a s minimálnymi vibráciami.

SI-Drive

Systém SI-DRIVE vám umožňuje jazdiť, ako chcete, kedy chcete a kdekoľvek chcete. Prepínačom na volante môžete meniť výkonové charakteristiky motora medzi inteligentným (I) a športovým (S) režimom.

Športový režim

Športová a hladká jazda pri ľubovoľnej rýchlosti. Ak vyžadujete okamžitú a lineárnu odozvu plynového pedála a vysoký krútiaci moment, zvoľte športový režim (S).

Inteligentný režim

Ak chcete jazdiť vyváženým, plynulým a ekologicky šetrným spôsobom, zvoľte inteligentný režim (I).

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru prináša cekovú bezpečnosť a jazdné vlastnosti jedinečné pre značku Subaru. Získate vozidlo, ktoré je priestranné, pohodlné a je radosť na ňom jazdiť. Karoséria vozidla je tuhšia, aby sa obmedzili nepríjemné vibrácie a hluk, a to vďaka optimalizácii ucelenej konštrukcie vnútorného rámu, živicovým výstuhám prierezov konštrukčných častí otvoru dverí batožinového priestoru a ďalším prvkom na zvýšenie torznej tuhosti.

Prstencový výstužný rám

Ucelená konštrukcia vnútorného rámu

Nová kompaktná konštrukcia vnútorného rámu, v ktorej je bezpečne upevnená celá kostra karosérie ešte pred privarením vonkajších panelov, zaisťuje vyššiu stabilitu a lepší jazdný komfort.

Zosilnené spoje karosérie

Horný spoj karosérie vytvára dráhu na prenos síl na platformu, čím sa zvyšuje torzná tuhosť, zatiaľ čo prstencový rám okolo dverí batožinového priestoru zvyšuje tuhosť otvoru pre dvere batožinového priestoru. Vylepšený spoj v prednej časti kostry pevne spája platformu a horný rám.

Dvojzložkový penový materiál

Tento mimoriadne tuhý a ľahký materiál sa vstrekuje dovnútra priečneho nosníka podlahy, aby sa potlačili vibrácie na povrchu podlahy.

Zvýšená tuhosť zadnej časti

Vylepšený rám, ktorý sa spája so spodnou časťou otvoru dverí batožinového priestoru, zvyšuje celkovú tuhosť vozidla. Živicové výstuhy prierezov konštrukčných častí otvoru dverí batožinového priestoru zasa zvyšujú jeho torznú tuhosť.