Bezpečnosť

Špičková bezpečnosť vozidiel Subaru

Subaru kladie bezpečnosť na prvé miesto. Preto už vyše 50 rokov zdokonaľuje testovacie postupy a opakovane testuje svoje pokročilé bezpečnostné prvky.
Automobilka využíva najnovšie, kľúčové technológie na ochranu pred kolíziami a naďalej pracuje na svojej stratégii „človek na prvom mieste“ s cieľom zvýšiť celkovú bezpečnosť a dosiahnuť budúcnosť bez nehôd.

Primárna bezpečnosť

Skvelá viditeľnosť, optimálna poloha za volantom a intuitívne ovládacie prvky vám zaistia bezpečnosť od momentu nastúpenia do vozidla.

Vysoká viditeľnosť

Horizontálne usporiadaný prístrojový panel a nižšie položený kryt prístrojov sú zárukou širšieho výhľadu z vozidla SUBARU BRZ, takže sa budete cítiť bezpečne a môžete sa sústrediť na radosť z jazdy.

Aktívna bezpečnosť

Kľúčové technológie Subaru umožňujú precízne ovládanie základných úkonov počas jazdy
– šoférovania, zatáčania a brzdenia.

Stabilizačný systém vozidla

Preventívna bezpečnosť

Pokročilé bezpečnostné technológie, napríklad systém EyeSight*¹, pomáhajú predchádzať kolíziám ešte predtým, ako k nim dôjde.

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*²

Senzory umiestnené po obvode vozidla vás upozorňujú na vozidlá vzadu, ktoré jazdia vo vašich mŕtvych uhloch, aby bola zmena jazdného pruhu bezpečnejšia. Systém vás dokáže upozorniť aj na nebezpečenstvo hroziacej kolízie pri cúvaní na ulicu s križujúcimi vozidlami.

Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)*²*³

Pri zaradenej spiatočke systém pomocou štyroch senzorov na zadnom nárazníku zaznamenáva prekážky za vozidlom. V prípade zistenia prekážky dokáže systém upozorniť vodiča prostredníctvom výstražných zvukových signálov a tiež automaticky aktivovať brzdy s cieľom zabrániť kolízii alebo aspoň zmierniť jej dôsledky.

Natáčacie svetlomety (SRH)

V noci uvidíte lepšie v zákrutách. Funkcia týchto svetlometov je prepojená s ovládaním riadenia, takže svetlá nasmeruje v smere zatáčania vozidla.

Asistent diaľkových svetiel (HBA)*²*⁴

Počas jazdy v noci lepšie uvidíte a jazda bude bezpečnejšia. Asistent diaľkových svetiel zaznamenáva svetlá iných vozidiel vpredu a v závislosti od jazdných podmienok automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá.

Pasívna bezpečnosť

Navrhnuté tak, aby vás v prípade kolízie chránili rôzne prvky, napríklad usporiadanie motora s ohľadom na ochranu kabíny a SRS* airbagy.

Prstencový výstužný rám

SUBARU BRZ ponúka vynikajúcu ochranu pred kolíziou vďaka vysokopevnej vnútornej rámovej konštrukcii, ktorá pri kolízii pomáha odvádzať energiu nárazu mimo priestoru pre cestujúcich a zlepšuje celkovú torznú tuhosť vozidla.

SRS* airbagy

V prípade kolízie poskytujú predné SRS* airbagy, predné bočné SRS* airbagy, hlavové SRS* airbagy a kolenný SRS* airbag pre vodiča lepšiu ochranu cestujúcich.

* Pozrite sa na podmienky

* SRS: Doplnkový záchytný systém. Účinný len pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.