Bezpečnosť

Najvyššia záruka bezpečnosti v danej triede.

Či už ide o menej skúsených vodičov, alebo tých skúsenejších, najnovšie bezpečnostné systémy úplne nového modelu Crosstrek zabezpečia každému z nich zábavnú a bezpečnú jazdu v akejkoľvek situácii. O pohodlnejšiu a uvoľnenú jazdu sa okrem systému EyeSight*¹ novej generácie starajú podporné prvky pre vodiča, ako sú LED svetlá do zákrut a kamery na sledovanie okolia vozidla*².

Širokouhlá monokulárna kamera

Na dokonalejšiu detekciu chodcov a cyklistov pri nízkych rýchlostiach spolupracuje systém duálnej kamery s doplnkovou širokouhlou monokulárnou kamerou.

Funkcie asistenčnej technológie EyeSight

Adaptívny tempomat

Dokáže sledovať dianie pred vozidlom a automaticky prispôsobovať rýchlosť a vzdialenosť od vozidla jazdiaceho pred vami. Užitočná funkcia v premávke s častým zastavovaním a rozbiehaním.

Systém udržiavania vozidla v strede jazdného pruhu a adaptívneho riadenia podľa vozidla vpredu

Dokáže znižovať únavu z jazdy vďaka presnejšiemu rozpoznávaniu vozidiel pred vami, čo umožňuje tempomatu naďalej fungovať aj v ostrých zákrutách.

Protikolízny brzdový systém*

Keď zaznamená hrozbu čelnej zrážky, dokáže vás varovať zvukovým signálom a blikajúcou kontrolkou, prípadne dokonca zasiahnuť, aby zabránil zrážke alebo znížil silu nárazu.

Systém autonómneho núdzového riadenia

Dokáže zabrániť zrážke pomocou automatickej podpory riadenia, keď rozpozná značenie jazdných pruhov a vyhodnotí, že je k dispozícii dostatok priestoru na bezpečné vyhnutie sa čelnej zrážke.

Systém prevencie opustenia jazdného pruhu

<sg-lang1>Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

<sg-lang1>Systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu

* Pozrite sa na podmienky

* Protikolízny brzdový systém nemusí fungovať za každej situácie. V závislosti od rozdielu rýchlostí medzi objektmi, od ich výšky a ďalších podmienok nemusí každá situácia spĺňať predpoklady pre optimálnu prevádzku systému EyeSight.

Štandardné bezpečnostné prvky

Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)

Pri zaradenej spiatočke systém pomocou štyroch senzorov na zadnom nárazníku zaznamenáva prekážky za vozidlom. V prípade zistenia prekážky dokáže systém upozorniť vodiča prostredníctvom výstražných zvukových signálov a tiež automaticky aktivovať brzdy s cieľom zabrániť kolízii alebo aspoň zmierniť jej dôsledky.

Predchádzanie nebezpečným situáciám

Vďaka platforme SGP, nízko položenému ťažisku, vylepšenému systému zavesenia kolies a zvýšenej tuhosti konštrukcie dokáže vozidlo pohotovo reagovať pri vyhýbacích manévroch, čím pomáha predchádzať nebezpečným situáciám.

Airbagy doplnkového záchytného systému (SRS)*

Štandardnou súčasťou výbavy sú predné SRS* airbagy, predné bočné SRS* airbagy, hlavové SRS* airbagy, kolenný SRS* airbag a SRS* airbag sedacej časti sedadla, ktoré v prípade nehody zaisťujú vysokú úroveň ochrany všetkých cestujúcich.

LED svetlá do zákrut

LED svetlá do zákrut pomáhajú predchádzať nočným nehodám na križovatkách. Pri odbočovaní doľava alebo doprava jasne osvetľujú priestor pred vozidlom v smere jazdy, čím prispievajú k včasnému rozpoznaniu prítomnosti chodcov alebo cyklistov.

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)

Natáčacie svetlomety (SRH)

<sg-lang1>Vysoká viditeľnosť</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Vysoká viditeľnosť

<sg-lang1>Asistent diaľkových svetiel (HBA)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent diaľkových svetiel (HBA)

<sg-lang1>Automatické zabrzdenie vozidla</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické zabrzdenie vozidla

<sg-lang1>Systém riadenia dynamiky vozidla + aktívne smerovanie krútiaceho momentu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém riadenia dynamiky vozidla + aktívne smerovanie krútiaceho momentu

<sg-lang1>Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém aktívneho smerovania krútiaceho momentu

<sg-lang1>Usporiadanie chrániace priestor kabíny</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

<sg-lang1>Prstencový výstužný rám</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Prstencový výstužný rám

* Pozrite sa na podmienky

* Účinné len pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.

Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnosti jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov sú obmedzené. Úplné informácie o fungovaní jednotlivých systémov a ich obmedzeniach nájdete v používateľskej príručke. Podrobnejšie informácie si vyžiadajte od svojho predajcu.