FORESTER

Bezpečnosť

Špičková bezpečnosť vozidiel Subaru

Keď vám vaše auto dáva pocit istoty, život je príjemnejší. Preto je pre Subaru bezpečnosť na prvom mieste. Spoločnosť Subaru, začínajúca ako výrobca lietadiel, sa počas celej svojej histórie drží zásady “človek na prvom mieste“.

Primárna bezpečnosť

Primárna bezpečnosť sa odvíja od základného návrhu konštrukcie. Výborný výhľad z kabíny, optimálna poloha za volantom a intuitívne ovládacie prvky prispievajú k vašej bezpečnosti od okamihu, ako nasadnete do vozidla.
<sg-lang1>Výhľad do všetkých strán</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Výhľad do všetkých strán

Optimálna poloha vodiča za volantom, výška okien a starostlivo umiestnené stĺpiky karosérie zaručujú vynikajúci výhľad vo všetkých smeroch....

Preventívna bezpečnosť

Súbor systémov preventívnej bezpečnosti, zahŕňajúci technológie ako EyeSight*1, pomáha zabrániť nehodám, skôr než k nim dôjde.
<sg-lang1>Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*2

Senzory umiestnené v zadných rohoch karosérie upozorňujú na vozidlá v zadných mŕtvych uhloch, a tým zvyšujú bezpečnosť pri prechádzaní medzi jazdnými pruhmi.
<sg-lang1>Natáčacie svetlomety (SRH)</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Natáčacie svetlomety (SRH)

Tieto svetlomety reagujú na otáčanie volantu a aktuálnu rýchlosť jazdy tak, aby ich lúče smerovali tam, kam vozidlo zatáča. Vďaka tomu budete lepšie vidieť do zákrut, čo zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci.
<sg-lang1>Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém automatického brzdenia pri cúvaní (RAB)*2

Pri zaradenej spiatočke tento systém identifikuje prekážky za vozidlom pomocou štyroch senzorov na zadnom nárazníku. V prípade zistenia prekážky dokáže systém upozorniť vodiča prostredníctvom...
<sg-lang1>Asistent diaľkových svetiel (HBA)<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent diaľkových svetiel (HBA)*2

Asistent diaľkových svetiel zlepšuje viditeľnosť a zvyšuje bezpečnosť pri jazde v noci tým, že automaticky zapína a vypína diaľkové svetlá podľa aktuálnych podmienok.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Asistenčný systém EyeSight nemusí pracovať optimálne za všetkých jazdných podmienok. Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav vozovky a podmienky na cestách. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v návode na obsluhu vozidla.

*2 Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Jazdite bezpečne a nespoliehajte sa výhradne na funkcie v balíku pokročilej bezpečnostnej výbavy. Funkcie tohto systému majú isté obmedzenia. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému nájdete v návode na obsluhu vozidla. Ďalšie detaily si vyžiadajte od predajcu.

Aktívna bezpečnosť

Technológie aktívnej bezpečnosti, napríklad symetrický pohon všetkých kolies alebo platforma SGP, umožňujú presné ovládanie vozidla vďaka dokonalému vyladeniu základných aspektov, teda pohonu, riadenia a brzdenia. Vďaka tomu si môžete vychutnať každú jazdu s pocitom bezpečia.
<sg-lang1>Systém riadenia dynamiky vozidla + aktívne smerovanie krútiaceho momentu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém riadenia dynamiky vozidla + aktívne smerovanie krútiaceho momentu

Systém riadenia dynamiky vozidla reguluje rozdelenie krútiaceho momentu v rámci pohonu všetkých kolies, výkon motora a brzdný účinok na jednotlivých kolesách tak, aby vodičovi ...
<sg-lang1>Automatické zabrzdenie vozidla</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické zabrzdenie vozidla

Keď vozidlo stojí, funkcia automatického zabrzdenia vozidla zabráni jeho samovoľnému rozbehnutiu po uvoľnení brzdového pedála. To zmierňuje únavu vodiča pri častom zastavovaní a rozbiehaní.
<sg-lang1>Predchádzanie nebezpečným situáciám</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Predchádzanie nebezpečným situáciám

Vďaka platforme SGP, symetrickému pohonu všetkých kolies, nízko položenému ťažisku, vylepšenému systému zavesenia kolies a zvýšenej tuhosti konštrukcie dokáže vozidlo pohotovo...

Pasívna bezpečnosť

Prvky pasívnej bezpečnosti zaručujú vašu bezpečnosť v prípade nehody. Ide napríklad o špecifické umiestnenie motora, ktoré bráni jeho vniknutiu do kabíny v prípade zrážky. Mimoriadne účinné sú aj airbagy systému SRS.*
<sg-lang1>Prstencový výstužný rám</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám teraz lepšie využíva panely z vysokopevnostnej ocele a bol prepracovaný tak, aby ešte účinnejšie absorboval energiu nárazu vo všetkých smeroch.
<sg-lang1>Usporiadanie chrániace priestor kabíny</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Vystužené stĺpiky a rám karosérie modelu Forester, postaveného na platforme SGP, absorbujú energiu nárazu z každej strany a chránia všetkých cestujúcich.
<sg-lang1>Airbagy doplnkového záchytného systému (SRS)<sup>*</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Airbagy doplnkového záchytného systému (SRS)*

Štandardnou súčasťou výbavy nového modelu Forester sú predné SRS airbagy, predné bočné SRS airbagy, hlavové SRS airbagy a kolenný SRS, ktoré v prípade nehody zabezpečujú vysokú úroveň ochrany všetkých cestujúcich.

* Pozrite sa na podmienky

* Účinné len pri použití bezpečnostných pásov.

Euro NCAP 2019

Nový FORESTER e-BOXER dosiahol maximálny počet 5 hviezdičiek v hodnotení európskych testov bezpečnosti Euro NCAP* za rok 2019 (vrátane historicky najvyššieho skóre za ochranu detských pasažierov) a získal titul BEST IN CLASS 2019 ako najlepšie auto v triede malých terénnych vozidiel/SUV.
* European New Car Assessment Programme (Európsky program hodnotenia nových vozidiel): nezávislá organizácia pre nárazové skúšky a bezpečnosť podporovaná viacerými európskymi vládami, motoristickými klubmi a spotrebiteľskými združeniami.

EyeSight

Špičková asistenčná technológia pre vodiča od spoločnosti SUBARU

V spoločnosti Subaru veríme v CELKOVÚ BEZPEČNOSŤ. Jej dôležitou súčasťou sú protikolízne bezpečnostné technológie, ktorých úlohou je predchádzanie samotným nehodám. Preto sme vytvorili špičkový asistenčný systém Subaru EyeSight*1. Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Pomocou dvoch stereokamier zaznamenáva trojrozmerný farebný obraz, v ktorom dokáže vynikajúco rozpoznávať objekty. Touto schopnosťou sa takmer vyrovná ľudskému zraku.
Na základe obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť objektov. Rozpoznáva nielen vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení nebezpečenstva systém upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby pomohol predísť nehode. Systém EyeSight v modeli SUBARU tak zvyšuje úroveň bezpečnosti, znižuje záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia.
<sg-lang1>Adaptívny tempomat</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat nepretržite monitoruje odstup od vozidiel vpredu a rozdiel rýchlostí. Keď pred vami zaznamená iné vozidlo, vhodnými zásahmi ...
<sg-lang1>Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Od rýchlosti približne 60 km/h systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu pomáha vodičovi zachovať ostražitosť pomocou zvukových signálov a blikajúcej kontrolky,...
<sg-lang1>Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Keď zastavíte, napríklad na semaforoch, a vozidlo pred vami sa opäť pohne, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás zvukovým signálom a blikajúcou kontrolkou vyzve na rozjazd.
<sg-lang1>Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu / Asistent pre núdzové udržanie vozidla v jazdnom pruhu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu / Asistent pre núdzové udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Keď asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu pri rýchlosti vyššej ako približne 60 km/h zistí, že vozidlo opúšťa jazdný pruh bez použitia smerových svetiel...
<sg-lang1>Protikolízny brzdový systém<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Protikolízny brzdový systém*2

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s prekážkou pred vami, môže vás na to upozorniť zvukovým signálom a blikajúcou kontrolkou.
<sg-lang1>Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Ak sa pred vozidlom nachádza prekážka a vy namiesto spätného chodu zaradíte prevod pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky...

* Pozrite sa na podmienky

*1 Asistenčný systém EyeSight nemusí pracovať optimálne za všetkých jazdných podmienok. Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav vozovky a podmienky na cestách. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v návode na obsluhu vozidla.

*2 Protikolízny brzdový systém nemusí fungovať v každej situácií. V závislosti od rozdielu rýchlostí medzi objektmi, od ich výšky a ďalších podmienok nemusí každá situácia spĺňať predpoklady pre optimálnu prevádzku systému EyeSight.

Systém monitorovania vodiča

Vyspelé technológie SubaruSystém monitorovania vodiča prispieva k bezpečnosti jazdy tým, že špeciálnou kamerou sleduje príznaky únavy vodiča alebo stratu jeho pozornosti a v prípade potreby ho na to upozorní.

Bezpečnosť, komfort a výhody pre každého vodiča

Systém monitorovania vodiča (DMS) dokáže rozpoznať až päť vopred zaregistrovaných vodičov, pre ktorých si do pamäte ukladá nižšie uvedené individuálne nastavenia týkajúce sa prvkov v priestore vodiča.
<sg-lang1>Automatické nastavenie polohy sedadla</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické nastavenie polohy sedadla

Systém dokáže rozpoznať až päť rôznych vodičov bez ohľadu na vek či typ postavy a automaticky potom nastaviť polohu sedadla podľa vopred uložených nastavení pre konkrétneho vodiča.
<sg-lang1>Automatické nastavenie polohy spätných zrkadiel</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické nastavenie polohy spätných zrkadiel

Systém DMS dokáže nastaviť spätné zrkadlá do zvolenej polohy podľa vopred uložených nastavení pre konkrétneho vodiča.
<sg-lang1>Automatické nastavenie multifunkčného displeja a prístrojov</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické nastavenie multifunkčného displeja a prístrojov

Systém automaticky ukáže posledné nastavenia multifunkčného displeja vrátane informácií o individuálnej spotrebe paliva – pre konkrétneho vodiča.
<sg-lang1>Automatická klimatizácia</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatická klimatizácia

Systém si dokáže zapamätať a znovu aktivovať nastavenia systému vetrania, kúrenia a klimatizácie, ktoré si naposledy zvolil konkrétny vodič, aby mu v kabíne vytvoril komfortné, príjemné prostredie.
<sg-lang1>Sledovanie bdelosti</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Sledovanie bdelosti

Keď systém DMS zistí, že sa vodičovi zatvárajú oči alebo sa dlhšie pozerá inde než dopredu, vyhodnotí to ako stratu pozornosti alebo únavu a vodiča na rizikovú situáciu ...
Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Jazdite bezpečne a nespoliehajte sa výhradne na systém monitorovania vodiča. Funkcie systému monitorovania vodiča majú isté obmedzenia. Kompletné informácie o prevádzke a obmedzeniach systému nájdete v návode na obsluhu vozidla. Ďalšie detaily si vyžiadajte od svojho predajcu.