Motor SUBARU BOXER

V motore typu BOXER sa horizontálne uložené piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov. Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a plochá konštrukcia motora SUBARU BOXER vytvárajú lepšie predpoklady pre bočnú stabilitu vozidla než iné typy motorov.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách.

Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic + pohon AWD s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Prevodovka Lineartronic dokáže nastaviť akýkoľvek prevodový pomer vo svojom prevádzkovom rozsahu. Hladké, bezstupňové zmeny prevodu sú podriadené tomu, aby motor vždy pracoval v najefektívnejšom rozsahu otáčok. Výsledkom je hladká akcelerácia, výborné jazdné vlastnosti a nižšia spotreba paliva.

Prevodovka spolupracuje so systémom Subaru AWD s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru. Je budúcnosťou značky Subaru.

Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim. Je budúcnosťou značky Subaru. Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšiemu riadeniu môžete vozidlo viesť presne tak, ako potrebujete, čiže dokážete lepšie predchádzať nebezpečným situáciám. Aj napriek veľkej svetlej výške dokáže nový Forester bezpečne držať stopu v zákrutách, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia a zároveň zábavnejšia aj na dlhých cestách.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka potlačeniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.

X-MODE

Nový Forester dodáva vodičovi pocit absolútnej sebaistoty v spojení s radosťou z jazdy vďaka precíznej ovládateľnosti a špičkovému jazdnému komfortu. Forester pôsobí vyvážene a stabilne v zákrutách, aj napriek väčšej svetlej výške, typickej pre vozidlá SUV. Výsledkom starostlivého prístupu konštruktérov je potom aj menšia únava vodiča a príjemný zážitok z jazdy pri dlhých výpravách za dobrodružstvami.

A vďaka symetrickému pohonu všetkých kolies a vylepšenému systému
X-MODE v štandardnej výbave každého modelu môžete do cieľa prísť vždy v pohodlí a bez stresu.

Režim X-MODE a systém riadenia zjazdu z kopca

Vychutnajte si skutočný potenciál nového modelu Forester s najnovšou zdokonalenou verziou systému X-MODE. Na šmykľavých povrchoch pokrytých snehom, prachom alebo štrkom zvoľte jazdný režim [SNOW/DIRT]. Na zradných cestách, kde môže dôjsť k uviaznutiu kolies, napríklad v hlbokom snehu, blate alebo suchom prachu, zas oceníte režim [D.SNOW/MUD].

Systém X-MODE vďaka veľkému krútiacemu momentu a rýchlym reakciám motora zlepšuje schopnosť dostať sa z každej situácie v prípade uviaznutia. Tým zvyšuje celkové jazdné schopnosti a vodičovi dodáva pocit istoty. K pocitu bezpečia prispieva aj systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý pomáha udržiavať konštantnú rýchlosť pri klesaní, dokonca aj na šmykľavom povrchu.*1

*1 Za bezpečnú a pozornú jazdu je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému riadenia zjazdu z kopca závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav pneumatík a podmienky na cestách.

Veľká svetlá výška

Pri návrhu nového modelu Forester dbali konštruktéri nielen na veľkú svetlú výšku, obvyklú pri vozidlách typu SUV, ale aj na dostatočné nájazdové uhly a prejazdový uhol. Všetky tieto hodnoty boli optimalizované tak, aby ste mohli prekážky zdolávať bez poškodenia vozidla. *2

*2 Keď je vozidlo vybavené 18-palcovými kolesami.

SI-DRIVE

Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent. Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, ktorý prináša okamžitú, mohutnú, lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála.

Funkcia Motor Assist ešte zlepšuje celkovú akceleračnú schopnosť, aby ste si mohli dynamickú, športovú jazdu vychutnať skutočne naplno.