FORESTER

SUBARU e-BOXER

Nová pohonná sústava Subaru

Nová generácia systému SUBARU e-BOXER využíva kombináciu spaľovacieho motora SUBARU BOXER s elektromotorom. Vďaka tomu môžete jazdiť športovo, a pritom si užívať tichý, komfortný interiér bez nežiaduceho hluku a vibrácií, a to aj na nerovných cestách.

Motor SUBARU BOXER + technológia elektrického pohonu

V záujme hospodárnosti jazdy systém SUBARU e-BOXER podľa aktuálnych podmienok reguluje pomer medzi výkonom dodávaným špeciálne vyladeným 2,0-litrovým spaľovacím motorom s priamym vstrekovaním paliva a výkonom z elektromotora. Výsledkom spojenia tohto systému s prevodovkou Lineartronic je pohodlná, tichá, plynulá jazda s dostatkom dostupného výkonu v najrôznejších situáciách. Pozdĺžne umiestnenie elektromotora a akumulátora pri stredovej osi vozidla navyše prispieva k stabilite a vyváženosti vozidla, ktoré sú prirodzeným dôsledkom použitia motora SUBARU BOXER s nízko položeným ťažiskom a vyváženej konštrukcie symetrického pohonu AWD.

Precízna ovládateľnosť a stabilita v zákrutách

Hoci iné vozidlá s pomocným elektromotorom môžu v dôsledku zvýšenej hmotnosti trpieť zhoršenou dynamikou, vďaka dômyselnému rozmiestneniu súčastí systému SUBARU e-BOXER sa zachováva celkové vyváženie a stabilita v zákrutách. Spaľovací motor sa nachádza nízko pri zemi a elektromotor je v strede vozidla, čo prispieva k precíznej ovládateľnosti – tak ako sa od vozidiel Subaru očakáva.

Pôžitok na ceste. Istota v teréne. Sebadôvera na náročných cestách.

Vozidlá so systémom SUBARU e-BOXER konkurujú akceleračnou schopnosťou benzínovým vozidlám vyššej triedy. Pritom ponúkajú nielen vzrušenie z rýchlej jazdy po diaľniciach, ale aj istotu v teréne – na blatistých či hrboľatých cestách.

Komfortná jazda v meste

Kompaktný, no výkonný elektromotor zabezpečuje schopnosť pohotovo akcelerovať, či už pri jazde ustálenou rýchlosťou alebo pri spomaľovaní. To uľahčuje jazdu v rušnej mestskej premávke s častým zastavovaním a rozbiehaním.

Motor SUBARU BOXER

 


SUBARU BOXER Motor
  • Max. výkon: 110 kW (150 PS) / 5,600 - 6,000 rpm
  • Max. krútiaci moment: 194 Nm (19.8 kgfm) / 4,000 rpm

Elektromotor
  • Max. výkon: 12.3 kW (16.7 PS)
  • Max. krútiaci moment: 66 Nm (6.7 kgfm)

Indikátor systému Motor Assist

Rozbeh, jazda s malým zaťažením: Elektrický pohon
Jazda pri strednom zaťažení: Jazda s pomocným elektromotorom
Jazda pri veľkom zaťažení: Pohon spaľovacím motorom
Spomaľovanie: Rekuperácia
Za bezpečnú a pozornú jazdu a za dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič.