HISTÓRIA SUBARU

21. storočie

21. storočie

2000’s

2002

Subaru Baja

SUBARU Baja bol štvormiestny štvordverový pickup vychádzajúci z modelu Outback. Poháňal ho preplňovaný 2-5-litrový motor spriahnutý s päťstupňovou manuálnou prevodovkou s redukciou.

Subaru Baja (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2002)2008

Subaru Exiga

SUBARU Exiga bolo výsledkom dlhoročných skúseností spoločnosti SUBARU s konštruovaním vozidiel typu kombi. Malo otvorený, komfortný interiér s dostatkom priestoru pre siedmich cestujúcich, a to v karosérii s rozmermi zaručujúcimi výbornú ovládateľnosť.

Subaru Exiga (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2008)2010’s

2012

Subaru BRZ

SUBARU BRZ bol prvý športový automobil s usporiadaním FR (motor vpredu, zadný náhon), ktorý sa vyznačoval vynikajúcou ovládateľnosťou vďaka nízko položenému ťažisku, k čomu výrazne prispelo použitie motora SUBARU Boxer s protibežnými piestami, uloženého v šasi najnižšie, ako bolo možné.

Subaru BRZ (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2012)Subaru XV

SUBARU XV je mestské vozidlo typu crossover SUV so štýlovým zovňajškom, stavajúcim na spojení plynulých, vzdušných kriviek a robustnosti SUV.

Subaru XV (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2012)2014

Subaru Levorg

SUBARU Levorg bolo nové športovo-cestovné vozidlo, stelesňujúce novú generáciu automobilov SUBARU, ťažiacu z mnohoročných skúseností spoločnosti SUBARU pri konštruovaní bezpečných vozidiel s dynamickými jazdnými parametrami, v kombinácii s turbodúchadlom preplňovaným motorom a najnovšími technológiami.

Subaru Levorg (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2014)2018

Subaru Ascent

SUBARU Ascent je novovyvinuté stredne veľké rodinné vozidlo typu crossover SUV s tromi radmi sedadiel. K dispozícii je so siedmimi alebo ôsmimi sedadlami, usporiadanými v troch radoch. Ponúka bezstresové, komfortné cestovanie pre vodiča a jeho spolucestujúcich aj na dlhých trasách vďaka použitiu globálnej platformy SUBARU a novovyvinutého 2,4-litrového motora s protibežnými piestami s priamym vstrekovaním paliva a turbodúchadlom.

Subaru Ascent (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2018)2020’s

2020

Subaru Solterra

SUBARU Solterra je prvé batériové elektrické SUV značky. Názov modelu vznikol spojením dvoch latinských slov: Sol (slnko) a Terra (zem), ktoré vyjadrujú túžbu spoločnosti Subaru po zodpovednej mobilite vďaka využívaniu nových, alternatívnych technológií. Solterra je vybavená elektrickým pohonom 4x4 a výkonným elektromotorom, vďaka ktorému dosahuje zrýchlenie 6,9 sekundy (0 – 100 km/h). Model s nulovými emisiami a optimálnym dojazdom 465 km, je určený predovšetkým rodinám.

Subaru Solterra (model uvedený do predaja na japonský trh v roku 2022)