AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

Systém riadenia dynamiky vozidla

Systém riadenia dynamiky vozidla

Systém riadenia dynamiky vozidla pomocou viacerých senzorov monitoruje situáciu a analyzuje, či vozidlo udržiava smer jazdy stanovenývodičom.

Výhľad všetkými smermi

Výhľad všetkými smermi

V každom Subaru je najdôležitejším systémom na zabránenie zrážky samotný vodič. Preto je model Levorg navrhnutý tak, aby vodičovi poskytoval maximálnu viditeľnosť vo všetkých smeroch bez toho, aby bola ohrozená konštrukčná integrita a bezpečnosť.

Brzdy

Brzdy

Kotúčové brzdy na všetkých štyroch kolesách sú v zadnej časti vybavené ľahkými hliníkovými strmeňmi s cieľom zabezpečiť pôsobivý brzdný účinok s možnosťou plynulej regulácie brzdnej sily.

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)<sup>*1*2</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)*1*2

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)<sup>*1*2</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*1*2

Senzory rozmiestnené po obvode vozidla vás upozorňujú na vozidlá v mŕtvom uhle vzadu pre bezpečnejšie prechádzanie do vedľajšieho pruhu. Systém okrem toho varuje aj pred možným rizikom zrážky počas cúvania na cestu s križujúcou premávkou.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnosť jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov pri rozpoznávaní nebezpečenstva sú obmedzené. Úplné informácie o fungovaní jednotlivých systémov a ich obmedzeniach nájdete v používateľskej príručke. Podrobnejšie informácie si vyžiadajte od svojho predajcu.
*2 V závislosti od výbavy

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Súčasťou tradície značky Subaru je nadštandardná bezpečnosť a ani Levorg nie je výnimkou. Dosiahnutie špičkovej úrovne bezpečnosti si vyžaduje nekonvenčný prístup.

Systém airbagov SRS

Systém airbagov SRS

V prípade nehody chráni cestujúcich celý arzenál štandardne dodávaných prvkov bezpečnostnej výbavy, ako sú čelné airbagy, bočné airbagy pre predné cestujúcich, hlavové záclonové airbagy a kolenný airbag..

Opierky hlavy na predných sedadlách

Opierky hlavy na predných sedadlách

Opierky hlavy poskytujú možnosť nastavenia výšky a uhla a sú navrhnuté tak, aby si ich cestujúci mohli prispôsobiť podľa vlastných rozmerov a požiadaviek na komfort.

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Sú navrhnuté tak, aby zvýšili komfort a pomáhali vodičovi lepšie sa sústrediť pri riadení. Tieto sedadlá tiež znižujú riziko poranení krčnej chrbtice, ktoré sú dôsledkom určitých typov nehôd.

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám modelu Levorg pôsobí ako brnenie, chrániace všetkých cestujúcich vo vozidle. Je to ochranný štít, zabudovaný do strechy, dverí, stĺpikov karosérie a podlahy.

5-Star Euro NCAP Rating

5-Star Euro NCAP Rating

Levorg spĺňa najvyššie štandardy pre ochranu cestujúcich. Vďaka precíznej a overenej technológii je Levorg lídrom s 5-hviezdičkovým ratingom Euro NCAP - najvyšším možným pre motorové vozidlo.

* Pozrite sa na podmienky

* SRS: Supplemental Restraint System (doplnkový zadržiavací systém). Účinný pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.

EYESIGHT

Špičková asistenčná technológia pre vodiča od spoločnosti Subaru

V spoločnosti Subaru veríme v CELKOVÚ BEZPEČNOSŤ a jej dôležitou súčasťou sú protikolízne bezpečnostné technológie, ktoré sa usilujú o predchádzanie samotným nehodám. Preto sme vytvorili špičkový asistenčný systém spoločnosti Subaru s názvom EyeSight. Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Využíva dve stereokamery zaznamenávajúce trojrozmerný farebný obraz a vyznačujúce sa vynikajúcou schopnosťou rozpoznávania obrazu, ktorá sa takmer vyrovná ľudskému oku.

S použitím obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť a nerozpoznáva len vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení nebezpečenstva upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby sa predišlo nehode. Systém EyeSight tak zvyšuje úroveň bezpečnosti, znižuje záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia v modeli Levorg.

Adaptívny tempomat

Adaptívny tempomat

Systém EyeSight*1 dokáže udržiavať rýchlosť nastavenú vodičom rovnako ako klasický tempomat. To však nie je všetko. Okrem toho disponuje aj funkciou adaptívneho tempomatu

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a blikanie príslušnej kontrolky...

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Keď stojíte a systém EyeSight zistí, že vozidlá pred vami sa začali znova pohybovať, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Pri jazde na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách dokáže asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu prostredníctvom stereokamery monitorovať označenia jazdných pruhov

Protikolízny brzdový systém <sup>*2</sup>

Protikolízny brzdový systém *2

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou pred vami, upozorní na to vodiča pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske.

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Ak systém EyeSight detekuje prekážku pred vozidlom a vy zaradíte k rozjazdu vozidla vpred namiesto vzad, prednárazová regulácia výkonu motora reaguje pomocou niekoľkých krátkych zvukových...

Asistenčný monitor EyeSight <sup>*3</sup>

Asistenčný monitor EyeSight *3

Displej, ktorý je spojený s prevádzkovým stavom systému EyeSight a varovaniami, sa premieta na čelné sklo auta v zjednodušenej forme prostredníctvom LED diód, aby zredukoval očné pohyby vodiča.

* Pozrite sa na podmienky

*1 EyeSight je podporný systém, ktorý nemusí fungovať optimálne vo všetkých jazdných podmienkach. Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad údržba vozidla, počasie a stav vozovky. Kompletné informácie o fungovaní a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v používateľskej príručke.
*2 Protikolízny brzdový systém nemusí fungovať v každej situácii. V závislosti od rozdielu rýchlostí medzi objektmi, od ich výšky a ďalších podmienok nemusí každá situácia spĺňať predpoklady pre optimálnu prevádzku systému EyeSight.
*3 Voliteľná výbava; súčasť balíka pokročilých bezpečnostných systémov