Novinky

Svet SUBARU

FHI mení názov na SUBARU CORPORATION

16 Jún, 201616 Jun, 201616 Jun, 2016

Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI) mení svoj názov na SUBARU CORPORATION. Návrh rady riaditeľov schválilo 85. Valné zhromaždenie akcionárov. Nový názov začne oficiálne platiť od 1. apríla 2017.

Ide o naozaj významnú zmenu: pôvod Fuji Heavy Industries totiž siaha až do roku 1917, kedy vzniklo Výskumné laboratórium leteckej techniky (neskôr výrobca lietadiel Nakajima Aircraft Company). Po rade reorganizácií bolo FHI pod svojím súčasným názvom založené v roku 1953. Odvtedy rozširovalo svoj výrobný program od leteckej techniky a priemyselných produktov až po v súčasnosti prvoradú výrobu automobilov Subaru, ktorá sa začala v roku 1958 uvedením miniauta Subaru 360.

Cieľom zjednotenia názvu korporácie s názvom automobilovej značky v deň 100. výročia založenia leteckej spoločnosti Nakajima je ešte viac pozdvihnúť značku Subaru v automobilovom, ale i v leteckom priemysle.
Týmto historickým míľnikom spoločnosť potvrdila svoj zámer trvalo udržateľného rastu. Typické hodnoty Subaru chce ponúkať zákazníkom na celom svete na základe filozofie manažmentu, ktorej cieľom je byť najlepšou značkou so silnou prítomnosťou na trhu a jasne prozákazníckou orientáciou.

Stručná história Fuji Heavy Industries Ltd.

1917: Chikuhei Nakajima založil Výskumné laboratórium leteckej techniky.
1918: Výskumné laboratórium leteckej techniky sa premenovalo na Nakajima Aircraft Factory (Letecká továreň Nakajima), aby sa v roku 1931 transformovalo na Nakajima Aircraft Co., Ltd.
1945: Nakajima Aircraft Co., Ltd. sa zmenila na Fuji Sangyo Co., Ltd. a prešla od výroby lietadiel k civilnej produkcii.
1950: V súlade so zákonom o reorganizácii podnikov sa Fuji Sangyo Co., Ltd. rozdelilo na 12 spoločností, vrátane Fuji Kogyo, Fuji Jidosha Kogyo a Utsunomiya Sharyo.
1953: Päť z 12 spoločností, vrátane Fuji Kogyo, poskytlo kapitál na založenie Fuji Heavy Industries Ltd. FHI sa následne v roku 1955 s týmito piatimi spoločnosťami zlúčilo do finálnej podoby Fuji Heavy Industries Ltd.

Pôvod názvu Subaru
Názov Subaru je japonským pomenovaním súhvezdia Plejády. Jeho šesť hviezd symbolizuje jednotu šiestich spoločností, spojených s Nakajima Aircraft Company, ktoré sa zjednotili a vytvorili koncern Fuji Heavy Industries. Subaru bolo prvou značkou, ktorá použila pre svoje automobily japonský názov.