Novinky

9 Nov, 2014

Modely

Akčný model Subaru XV Adventure Edition

Populárny štýlový mestský crossover Subaru XV prichádza v novej, exkluzívnej limitovanej verzii Adventure Edition. Atraktívny dizajn vozidla ešte vylepší outdoorový paket, ktorý mu dodá robustný vzhľad a zvýrazní jeho schopnosti pri každodennom využití v meste, ale i odhodlanie vyraziť za dobrodružstvom a prísť do cieľa za akýchkoľvek podmienok.


Populárny štýlový mestský crossover Subaru XV prichádza v novej, exkluzívnej limitovanej verzii Adventure Edition. Atraktívny dizajn vozidla ešte vylepší outdoorový paket, ktorý mu dodá robustný vzhľad a zvýrazní jeho schopnosti pri každodennom využití v meste, ale i odhodlanie vyraziť za dobrodružstvom a prísť do cieľa za akýchkoľvek podmienok.

■ Limitovaná edícia s robustným outdoorovým paketom

■ Xenónové reflektory i automatická prevodovka v štandarde

■ Symetrický pohon 4×4 a top hodnotenie bezpečnosti

Exkluzívny a robustný outdoorový paket

Subaru XV, vybavené exkluzívnym adventure paketom, od štandardného modelu odlišujú strešné lyžiny, predná a zadná ochrana nárazníka i bočné ochrany prahov, ktoré úmerne so zvýšenými úžitkovými vlastnosťami a outdoorovými schopnosťami znižujú obavy majiteľa o poškodenie pri výjazdoch do prírody, ale i v tesných mestských uliciach či pri parkovaní. Všetky doplnky paketu sú v cene vozidla.

Xenónové svetlomety aj automatická prevodovka

Subaru XV, ktoré je za ostatné obdobie veľmi obľúbené a žiadané zákazníkmi, dostane v limitovanej edícii Adventure Edition ešte jeden významný bonus: už z diaľky bude rozpoznateľné vďaka xenónovým svetlometom, ktoré sú v rámci tejto špeciálnej edície takisto v cene vozidla.

Adventure paketom budú vybavené modely XV 2.0 CVT s výkonným benzínovým motorom typu boxer (110 kW/ 150 k; krútiaci moment 196 Nm), ktorý je aj mimoriadne úsporný. Jeho kombinovaná spotreba má hodnotu iba 6,6 l/100 km. Komfort jazdy akčnej verzie Adventure Edition garantuje aj automatická prevodovka CVT Lineartronic, ktorou sú vozidlá limitovanej série vybavené štandardne.

Ponuka exkluzívnej akčnej verzie Adventure Edition je limitovaná na 20 vozidiel, čo si žiada rýchlu reakciu. Vzhľadom na nadštandardné vybavenie a výnimočný charakter Subaru XV tak zostáva rozmýšľať už len o farbe. Preferencie zákazníkov sú jasné: za posledných 10 rokov si na Slovensku najviac kupovali strieborné, tmavošedé, biele a čierne Subaru.

Prvotriedna jazda a pohon 4×4

Subaru XV je premiantom aj z hľadiska bezpečnosti. Model získal nielen maximálnych päť hviezdičiek pri hodnotení bezpečnosti v rámci crash-testov Euro NCAP, ale aj jedno z najvyšších skóre vôbec za ochranu detských pasažierov, takže je ideálnou voľbou aj pre mladé rodiny s deťmi. Deti aj dospelých chráni extrémne pevný prstencový rám karosérie, ako aj sedem airbagov vrátane kolenného airbagu vodiča.

Tento crossover sa môže pochváliť najvyššou svetlou výškou spolu s najnižším ťažiskom v celom segmente. To stavia na piedestál jeho prejazdnosť mestskou džungľou i schopnosti pri výletoch mimo spevnených ciest. Aktívnu bezpečnosť ešte zvyšuje štandardne montovaný symetrický pohon všetkých kolies, ako aj elektronický stabilizačný systém VDC. Symbióza špičkovo vyladeného podvozku s nezávislým zavesením a pohon 4×4 sú zárukou jazdných vlastností na vrchole triedy, Subaru XV navyše poskytuje aj vynikajúci komfort jazdy.