Novinky

23 Apr, 2015

Svet SUBARU

Cenový reštart Subaru na Slovensku

• Výrazná cenová repozícia smerom nadol 
• Ceny a výbavy ušité na mieru slovenskému zákazníkovi
• Nižšie ceny pre nový Forester a Outback napriek vyššej úrovni vybavenia a zážitku z jazdy
• Prekvapujúca cena pre top úroveň vybavenia nového Outbacku
• K dispozícii 5-ročná predĺžená záruka


Vozidlá Subaru ešte nikdy neboli také dostupné. S príchodom nových modelov znížila japonská prémiová značka ceny pre slovenský trh. Výrazne sa tak priblížila k cenovej hladine, porovnateľnej s ostatnými japonskými značkami na trhu, no zachovala si svoju konkurenčnú výhodu: vysokú úroveň výbavy v cene vozidla a sériový pohon všetkých kolies.

Najväčší výrobca áut s pohonom 4x4 na svete prichádza s novým, atraktívnym cenníkom zároveň s uvedením zásadných noviniek: novej generácie vlajkovej lode, crossoveru Outback, a inovovaného modelu Forester pre modelový rok 2015. 

INOVOVANÝ FORESTER 2015: O 10 % VÝHODNEJŠÍ

Najpredávanejšie Subaru na Slovensku, model Forester, teraz štartuje vo verzii 2.0i Classic už na cenovej úrovni 25 000 eur vrátane DPH. Úroveň vybavenia Classic pritom obsahuje všetky prvky aktívnej i pasívnej bezpečnosti vrátane siedmich airbagov či stabilizačného systému aj pre jazdu s prívesom.  Z hľadiska komfortu je na palube napríklad automatická klimatizácia, informačno-zábavný systém Subaru Starlink so 6,2“ displejom a ovládaním na volante či pripojením telefónu cez bluetooth. 

Forester 2.0i s automatickou prevodovkou Lineartronic vo výbave Comfort je teraz k dispozícii už za 29 990 eur s DPH. Za cenu, ktorá je o 8 % nižšia oproti predchodcovi, dostane zákazník všestranné SUV s xenónovými reflektormi, elektricky nastaviteľným sedadlom vodiča, dvojzónovou automatickou klimatizáciou, asistenčným systémom X-Mode pre jazdu v teréne či systémom SI-Drive na individuálne nastavenie režimu práce pohonného reťazca od inteligentného po športový.

Až o 10 % sa znížila cena najpredávanejšej verzie modelu Forester s dieselovým motorom 2.0D vo výbave Comfort. Teraz ju dostanete za 30 505 eur s DPH.

K autorizovaným predajcom Subaru už dorazila aj horúca novinka, prestavená na ženevskom autosalóne. Forester 2.0D s automatickou prevodovkou Lineartronic vo výbave Comfort prináša značka zákazníkom za cenu 33 350 eur s DPH. Hoci v ponímaní Subaru ide o strednú úroveň výbavy, nenecháva prakticky žiadne prianie nesplnené. Motorista dostáva bezpečné, komfortné a v porovnaní s konkurenciou výborne vybavené vozidlo, navyše s permanentným pohonom 4x4.

NOVÁ GENERÁCIA OUTBACKU: O 11 % NIŽŠIA CENA!

Úplne nová, piata generácia vlajkovej lode Subaru štartuje na cene 32 990 eur s DPH. To predstavuje zníženie o 11 % oproti predchodcovi, napriek vynikajúcej úrovni vybavenia i bezpečnosti. Priestranný a komfortný prémiový crossover s ultimatívnymi jazdnými vlastnosťami a pohonom všetkých kolies je teraz vybavený asistenčným systémom EyeSight, ktorý značka po úspechu v Japonsku a USA prináša aj do Európy. EyeSight, ktorý sám zabrzdí auto pre prekážkou či pomáha vodičovi pri vyhýbacom manévri v krízovej situácii, je súčasťou sériovej výbavy všetkých vozidiel s automatickou prevodovkou Lineartronic.

Veľkým prekvapením je cena top úrovne vybavenia nového Outbacku. Verzia 2.0D Lineartronic Eyesight vo výbave Exclusive sa teraz predáva za 38 990 eur s DPH! V exkluzívnej výbave sú zahrnuté všetky prvky bezpečnosti i komfortu: okrem už spomínaného systému EyeSight, využívajúceho na detekciu okolia unikátny systém dvoch stereo kamier, sú to napríklad LED svetlomety s automatickou reguláciou dosahu, kožené sedadlá (obe predné sú vyhrievané, elektricky nastaviteľné s pamäťou polohy u vodiča), bezkľúčový vstup  a štartovanie či automatická dvojzónová klimatizácia. Veľký prémiový crossover, postavený na 18-palcových zliatinových diskoch, disponuje aj adaptívnym tempomatom, parkovacou kamerou, informačno-zábavným systém s integrovanou navigáciou, hlasovým ovládaním a množstvom ďalších prvkov vybavenia. 

EXTRA CENY AJ PRE SUBARU XV A WRX STI, PREDĹŽENÁ ZÁRUKA

Populárny kompaktný crossover Subaru XV v limitovanej edícii Slovak Edition začína s cenou už od 19 990 eur vrátane DPH, značka pri ňom zákazníkom hradí aj registračný poplatok.

Superšportová legenda WRX STI sa v rámci cenovej repozície dostala pod hranicu 40 000 eur s DPH, pričom v cene vozidla je teraz aj typický poznávací znak - veľké krídlo, ale napríklad aj bezklúčový prístup a stop&štart systém.

Subaru prispôsobilo výbavy vozidiel a najmä ich ceny požiadavkám náročných slovenských zákazníkov. Táto férová ponuka znamená, že klient si môže odviezť nové Subaru len s príplatkom za metalický lak, pričom v prípade požiadavky je k dispozícii aj 5-ročná predlžená záruka.