Novinky

Novinky

3 Júl, 2017

Svet SUBARU

Európska premiéra nového Subaru Impreza na 67. frankfurtskom autosalóne

● Impreza sa vracia do Európy s novou úrovňou bezpečnosti, spojenou s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a komfortom 
● Nová generácia bude odhalená počas tlačovej konferencie Subaru 12. septembra 2017
● Štyri ďalšie modely s novými vyspelými bezpečnostnými prvkami, zvýšeným komfortom a vylepšenými schopnosťami


Bratislava, 4. septembra 2017 – Novú generáciu modelu Impreza predstaví Subaru v európskej premiére 12. septembra na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne. Autosalón bude pre verejnosť otvorený od 14. do 24. septembra, dni určené pre médiá sú naplánované na 12. a 13. septembra.

Subaru zároveň s novou Imprezou predstaví prvý Forester, vybavený asistenčnou technológiou EyeSight, a modernizovaný Levorg v novom dizajne, ktorý tiež prichádza s novými bezpečnostnými systémami. Počet modelov Subaru, disponujúcich systémom EyeSight, sa tak zvýši na päť*1. 

Premiéru s novou vizážou absolvuje aj športový sedan WRX STI. Súčasťou frankfurtskej expozície bude aj nová generácia Subaru XV, ktorá už zažila svoju premiéru na jar v Ženeve. Ide o významný model, ktorý ako prvý prináša do Európy novú Globálnu platformu Subaru.

Tlačová konferencia Subaru sa uskutoční 12. septembra o 9:30 h. Ihneď po nej bude sprístupnená špeciálna webová stránka http://www.subaru-press.com/IAA2017/, na ktorej budú k dispozícii nové informácie o výstavných premiérach a novinkách.

Nová generácia Subaru Impreza 

Úplne nová Impreza bola kompletne prepracovaná zvnútra aj zvonku. Nová generácia kompaktného hatchbacku prináša nekompromisnú radosť z jazdy, ktorú precítite všetkými zmyslami, ale aj novú úroveň celkovej bezpečnosti a nadpriemernú odolnosť i životnosť. Nová Impreza jazdí na novej Globálnej platforme Subaru, čo znamená zásadné zvýšenie tuhosti podvozku i karosérie, bezprecedentnú úroveň jazdných vlastností a agility, vysoký stupeň ochrany pri nehode a komfort cestovania.

Novinka je sériovo vybavená kľúčovými technológiami Subaru: boxer motormi, symetrickým pohonom všetkých kolies (SAWD) a bezpečnostným asistenčným systémom EyeSight. V Európe bude v ponuke s dvoma motormi: 2,0-litrovým štvorvalcom konštrukčného typu boxer s priamym vstrekovaním paliva a 1,6-litrovým štvorvalcom typu boxer*2. Ľahšia a technicky vylepšená bezstupňová automatická prevodovka Lineartronic prináša lepšie parametre akcelerácie a ostrejšie dynamické vlastnosti.

Nová generácia Subaru XV

Nové Subaru XV kombinuje radosť z jazdy, odvážny nový dizajn a výborné schopnosti podvozku. Výsledkom je univerzálnosť na asfalte i mimo spevnených ciest. Nová platforma spolu s motormi typu boxer, pohonom všetkých kolies SAWD a vyspelou asistenčnou technológiou EyeSight znamená lepšie jazdné vlastnosti i výkony, vyššiu bezpečnosť a komfort cestovania.  

Nové Subaru XV bude na európskych trhoch dostupné s úplne novou verziou 2,0-litrového 4-valcového motora typu boxer s priamym vstrekovaním paliva a s 1,6-litrovým 4-valcovým boxer motorom.

Vylepšená prevodovka Lineartronic bude štandardne skombinovaná so systémom X-Mode. Ten po aktivácii vodičom vylepší trakciu a ovládateľnosť na klzkých povrchoch či v strmých stúpaniach.

Forester s technológiou EyeSight  

Forester modelového ročníka 2018 je teraz dostupný s asistenčnou technológiou vodiča EyeSight. Bezpečnostný systém, ocenený mnohými odbornými organizáciami, znamená pre toto SUV významné zvýšenie preventívnej bezpečnosti. Forester do svojho rozšíreného bezpečnostného balíčka pridáva aj Side View Monitor s kamerou, umiestnenou v spätnom zrkadle na strane spolujazdca. Tento systém pomáha vodičovi pri manévrovaní v momentoch, keď má zlý výhľad, napríklad ak sa s autom pohybuje veľmi blízko iných objektov.

Levorg 

Levorg modelového ročníka 2018 dostal do výbavy najnovšie vyspelé bezpečnostné technológie Subaru: inteligentné spätné zrkadlo Smart Rearview Mirror a predný i zadný View Monitor s kamerami, premietajúcimi pohľad z prednej a zadnej časti vozidla. Tento systém výrazne zlepšuje výhľad vodiča a pomáha tým zabrániť kolíziám. Levorg teraz disponuje aj novými LED prednými svetlometmi, natáčajúcimi sa podľa smerovania volantu. Svetlá tak automaticky osvetľujú cestu v zákrutách.

Novinka tiež prináša nový, svieži a štýlový dizajn karosérie aj interiéru. Levorg predstavuje ten správny mix imidžu unikátneho športového kombi s praktickou stránkou bezpečného rodinného automobilu.

WRX STI

Vylepšené pre ešte silnejšie zážitky za volantom: 6-stupňová manuálna prevodovka prešla technickými zmenami, WRX STI prichádza aj s prepracovaným viacrežimovým, vodičom nastaviteľným stredovým diferenciálom DCCD. Vďaka kombinácii nových vysoko výkonných bŕzd Brembo*3 a ventilovaných vŕtaných kotúčov dokáže teraz tento predátor vyvinúť obrovskú brzdnú silu bez akéhokoľvek náznaku vädnutia. 

Veľkými zmenami prešiel exteriér i interiér ultimatívneho športového sedanu. Nová predná maska s prepracovaným rámom otvoru pre prívod vzduchu ešte zvýšila športovo-agresívny vzhľad WRX STI. (1) *modely Outback, Levorg, Forester, nové Subaru XV a nová Impreza (2) *možné odlišnosti pre niektoré trhy (3) * registrovaná značka spoločnosti Brembo S.p.A.