Novinky

2 Júl, 2009

Modely

Impreza STI sa zúčastní 24-hodinovky na Nürburgringu

Súťažiacim automobilom je Impreza WRX STI, exkluzívne postavená a upravená firmou STI, ktorá okrem prednej rozpernej tyče „Flexible Tower Bar“ použila množstvo originálnych prvkov vystužujúcich podvozok a karosériu. Došlo taktiež k redukcii hmotnosti a k inštalácii bezpečnostnej výbavy.


Impreza STI bude pretekať v triede SP3T (vozidlá s objemom motora 2.0 litra a prepĺňaním turbodúchadlom). Nad továrenským tímom firmy STI bude mať dohľad pán Hideharu Tatsumi (generálny riaditeľ divízie experimentálnych vozidiel firmy STI), za volantom tohto vozidla sa budú striedať štyria skúsení profesionálni jazdci z Japonska.

SUBARU Tecnica International (STI) sa s upravenou Imprezou WRX STI v máji zúčastní na 37. ročníku závodu “ADAC Zurich 24 Hour Race” na okruhu Nürburgring s ambíciou získať víťazstvo vo svojej triede.

Tieto 24-hodinové preteky sa jazdia na okruhu s celkovou dĺžkou 25,378 km a predstavujú najnáročnejšiu vytrvalostnú súťaž na svete, na ktorej sa preslávili mnohí európski výrobcovia. Súťažiť bude viac ako 200 automobilov. Firma STI na testovanie vozidiel pravidelne a intenzívne využíva 20,832 kilometrov dlhú „Severnú slučku“ (nazývanú aj ako „Stará trať), ktorá je známa svojou náročnosťou. Cieľom tímu STI na tomto podujatí je zber dát, overenie si technického know-how a taktiež získanie skúseností dôležitých pre vývoj budúcich vozidiel. STI sa pri vývoji sústreďuje na ďalšie zdokonaľovanie unikátnych jazdných vlastností, ktoré najlepšie vystihuje motto „Sila a agilita“.

 


Názov tímuSUBARU TECNICA INTERNATIONAL (STI)
Súťažné vozidloSUBARU Impreza WRX STI (typ GRB)
2.0 litrový, štvorvalcový, plochý motor EJ20 DOHC turbo / SYMMETRICAL AWD
Zavesenievpredu – vzpery McPherson, vzadu – zavesenie s dvoma priečnymi ramenami
Výrobca vozidlaSTI
Riaditeľ tímuHideharu Tatsumi (STI General Manager of Vehicle Experiment Division)
JazdciKazuo Shimizu, Toshihiro Yoshida Naoki Hattori, Koji Matsuda