Novinky

9 Nov, 2009

Bezpečnosť

Jedinečný úspech: IIHS udelil ocenenie Top Safety Pick 2010 všetkým vozidlám z produkcie Subaru

Tokio, 19. november 2009 – Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobca automobilov Subaru, dnes zverejnil informáciu týkajúcu sa spoločnosti Subaru of America, Inc.* Ako jediný zo všetkých výrobcov dosiahla, že ocenenie “Top Safety Pick” 2010 udeľované inštitútom IIHS (Insurance Institute of Highway Safety) získali všetky automobily z jej produkcie.


IIHS poskytuje zákazníkom informácie o bezpečnosti vozidiel vyplývajúce zo štvorúrovňového systému hodnotenia. V najnovšom hodnotení pre rok 2010 bola po prvýkrát k získaniu titulu vyžadovaná vysoká tuhosť strechy kvôli stanoveniu úrovne bezpečnosti počas prevrátenia vozidla. Nová požiadavka pevnej strechy znížila počet držiteľov titulu Top Safety Pick pre rok 2010 na 27 z počtu 94 pre rok 2009. Titul Top Safety Pick je udeľovaný vozidlám, ktoré v testovaní IIHS dokážu najlepšie ochrániť pasažierov pri náraze spredu, zboku a zozadu a najnovšie aj pri prevrátení vozidla. Hodnotenie odolnosti vozidla pri čelnom náraze vychádza z výsledkov crash testov – čelných offsetových nárazov v rýchlosti približne 65 km/h . Hodnotenie bezpečnosti pri bočnom náraze vyplynulo z výsledkov crash testu, pri ktorom bola bočná strana vozidla vystavená nárazu do prekážky v rýchlosti približne 50 km/h . Pri určovaní bezpečnosti pri náraze zozadu sa hodnotí efektivita opierok hlavy. Víťazi okrem toho musia disponovať elektronickou kontrolou stability (VDC** v prípade vozidiel Subaru).

“Mimoriadne nás potešilo, že sa nám ako jedinému výrobcovi podarilo získať ocenenie Top Safety Pick pre všetky naše vozidlá. Je to vynikajúci úspech a pocta technike využívanej v produktoch Subaru,” vyjadril sa Tom Doll, výkonný viceprezident a riaditeľ akciovej spoločnosti Subaru of America, Inc. “Toto ocenenie od IIHS posilňuje vedomie našich zákazníkov, že pri výrobe vozidiel, ktoré sú bezpečné, odolné, spoľahlivé a zároveň poskytujú radosť z jazdy, udržiavame ten najvyšší štandard.”

Subaru hodlá prostredníctvom zdokonaľovania svojich charakteristických technológií pokračovať vo zvyšovaní povestne vynikajúcich bezpečnostných štandardov a naďalej vnášať dôveru a pokoj do myslí svojich zákazníkov.

*Subaru of America, Inc. je dcérska spoločnosť Fuji Heavy Industries Ltd. v jej stopercentnom vlastníctve, s hlavným sídlom v Cherry Hill v New Jersey. Spoločnosť predáva a distribuuje vozidlá Subaru v USA.

**Vehicle Dynamics Control – kontrola dynamiky jazdy

O Fuji Heavy Industries Ltd.
Spoločnosť Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI), výrobca automobilov Subaru, patrí k popredným japonským firmám s dlhou históriou technologických inovácií, ktorej začiatky sú spojené s výrobou leteckých strojov. Výroba automobilov je hlavným obchodným pilierom spoločnosti. Ďalšie divízie FHI – Aerospace, Industrial Products a Eco-Technologies ponúkajú rozmanitú škálu výrobkov – od motorov na všestranné využitie, elektrických generátorov a vozidiel technických služieb až po malé lietadlá, dôležité komponenty dopravných lietadiel a generátory pre veterné elektrárne. Spoločnosť FHI, celosvetovo známa vďaka svojej technológii pohonu všetkých kolies (AWD) a plochým motorom s protiľahlými valcami využívaných v automobiloch Subaru, je súčasne lídrom vo vývoji ekologických produktov a dlhodobo plní záväzky týkajúce sa ochrany globálneho životného prostredia.