Novinky

Svet SUBARU

JESENNÉ NOVINKY SUBARU

27 Sep, 201727 Sep, 201727 Sep, 2017

• Impreza sa vracia do Európy s novou úrovňou bezpečnosti, spojenou s vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami a komfortom
• Na trh prichádzajú štyri ďalšie modely s novými vyspelými bezpečnostnými prvkami, zvýšeným komfortom a vylepšenými schopnosťami

Novú generáciu modelu Impreza predstavilo Subaru v európskej premiére 12. septembra na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne. S novou Imprezou predstavilo Subaru zároveň prvý Forester, vybavený asistenčnou technológiou EyeSight, a modernizovaný Levorg v novom dizajne, ktorý tiež prichádza s novými bezpečnostnými systémami. Počet modelov Subaru, disponujúcich systémom EyeSight, sa tak zvýši na päť – Outback, Levorg, Forester, nové Subaru XV a nová Impreza.
Premiéru s novou vizážou absolvoval aj športový sedan WRX STI. Súčasťou frankfurtskej expozície bola aj nová generácia Subaru XV, ktorá už zažila svoju premiéru na jar v Ženeve. Ide o významný model, ktorý ako prvý prináša do Európy novú Globálnu platformu Subaru.

 Nová generácia Subaru Impreza
Úplne nová Impreza bola kompletne prepracovaná zvnútra aj zvonku. Nová generácia kompaktného hatchbacku prináša nekompromisnú radosť z jazdy, ktorú precítite všetkými zmyslami, ale aj novú úroveň celkovej bezpečnosti a nadpriemernú odolnosť i životnosť. Nová Impreza jazdí na novej Globálnej platforme Subaru, čo znamená zásadné zvýšenie tuhosti podvozku i karosérie, bezprecedentnú úroveň jazdných vlastností a agility, vysoký stupeň ochrany pri nehode a komfort cestovania.
Novinka je sériovo vybavená kľúčovými technológiami Subaru: motormi typu Boxer, symetrickým pohonom všetkých kolies (SAWD) a bezpečnostným asistenčným systémom EyeSight. V Európe bude v ponuke s dvoma motormi: 2.0-litrovým štvorvalcom konštrukčného typu boxer s priamym vstrekovaním paliva a 1.6-litrovým štvorvalcom typu Boxer. Ľahšia a technicky vylepšená bezstupňová automatická prevodovka Lineartronic prináša lepšie parametre akcelerácie a ostrejšie dynamické vlastnosti.

 Nová generácia Subaru XV
Nové Subaru XV kombinuje radosť z jazdy, odvážny nový dizajn a výborné schopnosti podvozku. Výsledkom je univerzálnosť na asfalte i mimo spevnených ciest. Nová platforma spolu s motormi typu Boxer, pohonom všetkých kolies SAWD a vyspelou asistenčnou technológiou EyeSight znamená lepšie jazdné vlastnosti i výkony, vyššiu bezpečnosť a komfort cestovania. Nové Subaru XV bude na európskych trhoch dostupné s úplne novou verziou 2.0-litrového 4-valcového motora typu Boxer s priamym vstrekovaním paliva a s 1.6-litrovým 4-valcovým Boxer motorom.
Vylepšená prevodovka Lineartronic bude štandardne skombinovaná so systémom X-Mode. Ten po aktivácii vodičom vylepší trakciu a ovládateľnosť na klzkých povrchoch či v strmých stúpaniach.

 Forester s technológiou EyeSight
Forester modelového ročníka 2018 je teraz dostupný s asistenčnou technológiou EyeSight. Bezpečnostný systém, ocenený mnohými odbornými organizáciami, znamená pre toto SUV významné zvýšenie preventívnej bezpečnosti. Forester do svojho rozšíreného bezpečnostného balíčka pridáva aj Side View Monitor s bočnou smart kamerou, umiestnenou v spätnom zrkadle na strane spolujazdca. Tento systém pomáha vodičovi pri manévrovaní v momentoch, keď má zlý výhľad, napríklad ak sa s autom pohybuje veľmi blízko iných objektov.

 Levorg
Levorg modelového ročníka 2018 dostal do výbavy najnovšie vyspelé bezpečnostné technológie Subaru: inteligentné spätné zrkadlo Smart Rearview Mirror a predný i zadný View Monitor s kamerami, premietajúcimi pohľad z prednej a zadnej časti vozidla. Tento systém výrazne zlepšuje výhľad vodiča a pomáha tým zabrániť kolíziám. Levorg teraz disponuje aj novými LED prednými svetlometmi, natáčajúcimi sa podľa smerovania volantu. Svetlá tak automaticky osvetľujú cestu v zákrutách.
Novinka tiež prináša nový, svieži a štýlový dizajn karosérie aj interiéru. Levorg predstavuje ten správny mix imidžu unikátneho športového kombi s praktickou stránkou bezpečného rodinného automobilu.

 WRX STI
Legendárny model Subaru je teraz vylepšený pre ešte silnejšie zážitky za volantom: 6-stupňová manuálna prevodovka prešla technickými zmenami, WRX STI prichádza aj s prepracovaným viacrežimovým, vodičom nastaviteľným stredovým diferenciálom DCCD. Vďaka kombinácii nových vysoko výkonných bŕzd Brembo a ventilovaných vŕtaných kotúčov dokáže teraz tento predátor vyvinúť obrovskú brzdnú silu.
Veľkými zmenami prešiel exteriér i interiér ultimatívneho športového sedanu. Nová predná maska s prepracovaným rámom otvoru pre prívod vzduchu ešte zvýšila športovo-agresívny vzhľad WRX STI.

www.subaruslovakia.sk