Novinky

Modely

Nové Subaru XV a Impreza v predaji od 1.12. 2017

29 Nov, 201729 Nov, 201729 Nov, 2017

- Obe novinky s bezpečnostným systémom EyeSight v sériovej výbave
- Štandardom je symetrický pohon 4x4, automatické CVT prevodovky
- Subaru XV so systémom X-Mode, LED svetlami a zimným balíkom už v prvom stupni výbavy

Subaru prináša na slovenský trh dve horúce novinky: novú – druhú generáciu crossoveru Subaru XV a úplne nové Subaru Impreza.

Subaru Impreza od 19 990 €
Návrat legendárneho modelu Impreza do Európy už má aj svoje číselné vyjadrenie. Novinka je na Slovensku k dispozícii od 19 990 €. Za túto cenu dostane zákazník auto vo verzii 1.6i ES Classic s automatickou CVT prevodovkou Lineartronic a bohatou bezpečnostnou i komfortnou výbavou. Z hľadiska aktívnej bezpečnosti je v modelovom rade Impreza úplnou novinkou systém EyeSight. Tento inteligentný bezpečnostný asistent má v sebe integrovaných sedem funkcií vrátane automatického protikolízneho brzdenia, adaptívneho tempomatu, protikolízneho riadenia škrtiacej klapky či udržiavania vozidla v jazdnom pruhu. Všetky nové Imprezy ho majú zahrnutý už v štandardnej výbave. O pasívnu bezpečnosť sa stará armáda airbagov vrátane kolenného pre vodiča.
Z komfortných prvkov vybavenia je určite zaujímavá automatická klimatizácia, multifunkčný displej, či audiosystém s príjmom digitálneho vysielania DAB+.

Pri vyššej verzii vybavenia 1.6i-S ES Style NAVI sú už v cene zahrnuté dva balíky bezpečnostnej a komfortnej výbavy navyše. Balík pokročilej bezpečnostnej výbavy obsahuje okrem iného asistent diaľkových svetiel a systém detekcie vozidiel vzadu, mimoriadne dôležitý pri cúvaní napríklad spomedzi stojacich áut, kedy vodiča upozorní na vozidlá, blížiace sa zo strán. Opticky ho podporuje cúvacia kamera. Balík do studeného počasia zasa zahŕňa vyhrievanie predných sedadiel, spätných zrkadiel a odmrazovanie stieračov. Ako je zrejmé už z názvu, verzia Style NAVI má v štandarde navigačný systém vrátane multifunkčného displeja. Zákazník dostane oproti výbave Classic navyše aj ďalšieho veľmi užitočného pomocníka pri jazde za zhoršenej viditeľnosti: LED stretávacie i diaľkové svetlá s funkciou natáčania do zákrut, ale aj dvojzónovú automatickú klimatizáciu, volant a hlavicu radiacej páky v koži či 17-palcové zliatinové disky.

Maloobchodné ceny Subaru Impreza

Subaru XV od 25 490 €
Nové Subaru XV je k dispozícii v dvoch verziách vybavenia Comfort a Style NAVI, na výber sú aj dve motorizácie 1.6i-S ES a 2.0i-S ES.

Už verzie 1.6i-S ES a 2.0i-S ES Comfort disponujú asistenčným systémom EyeSight, automatickou CVT prevodovkou Lineartronic. Stupeň výbavy Comfort nasadzuje latku veľmi vysoko aj LED stretávacími i diaľkovými svetlami s funkciou natáčania do zákrut, LED zadnými kombinovanými svetlami, automatickou dvojzónovou klimatizáciou, multifunkčným displejom či rádiom s DAB+ príjmom. Výbava Comfort má štandarde aj zimný balík do studeného počasia, obsahujúci vyhrievanie predných sedadiel a spätných zrkadiel a tiež odmrazovanie stieračov.

Keďže model XV sa nezľakne ani jazdenia na nespevnených povrchoch a v ľahkom teréne, je štandardne vybavený systémom X-Mode, prispôsobujúcim reakcie motora, prevodovky, stabilizačného systému i ďalších podporných systémov vozidla jazde v teréne. Aktívnych vodičov potešia páčky na manuálne radenie rýchlostných stupňov pod volantom, ale aj hliníkové pedále či volant a hlavica radiacej páky v koži.

Vyššia výbava Style NAVI pre obe motorizácie pridáva navigačný systém, ale aj balík pokročilej bezpečnostnej výbavy, obsahujúci podobne ako pri Impreze spätné zrkadlo s automatickým stmievaním, asistent diaľkových svetiel a systém detekcie vozidiel vzadu.

A je tu ešte jeden prvok, ktorý majú oba modely už v základnej výbave. Impreza aj XV využívajú architektúru novej globálnej platformy Subaru, garantujúcu podstatne vyššiu tuhosť karosérie a tým aj bezpečnosť, vyšší komfort pri jazde, väčšiu stabilitu vozidla, lepšiu ovládateľnosť a odozvu od riadenia a vynikajúce jazdné vlastnosti.

Vďaka zdokonaleniam po technickej stránke, implementácii unikátnych bezpečnostných systémov a vylepšeniam jazdných vlastností, posúva výrobca nové SUBARU XV zo segmentu crossoverov do segmentu prémiových kompaktných SUV vozidiel.

Maloobchodné ceny Subaru XV