Novinky

Novinky

4 Sep, 2017

Svet SUBARU

Päť významných noviniek Subaru na 67. medzinárodnom frankfurtskom autosalóne

● Projekt sa zameriava na rozvoj a ochranu lesných porastov
● Odštartoval v lesoch na okraji testovacieho centra Subaru Bifuka
● V centre Bifuka stavia Subaru nové trasy na testovanie asistenčných systémov

Subaru Corporation zrevidovala svoju environmentálnu politiku a rozhodla sa spustiť projekt Subaru Forest na ochranu životného prostredia v Japonsku. Stalo sa tak súčasne so zmenou názvu z Fuji Heavy Industries na Subaru Corporation 1. apríla 2017.
Projekt Subaru Forest sa zameriava na rozvoj a ochranu lesných porastov. Jeho obsahom je výsadba nových stromov, primerané prerezávanie lesných škôlok a ochrana životného prostredia. Projekt odštartoval v lesoch na pozemkoch, ktoré sú majetkoch spoločnosti a v okolitých oblastiach. Prvé aktivity sa zameriavajú na les s plochou približne 100 hektárov na okraji testovacieho centra Subaru Bifuka na japonskom ostrove Hokkaidó. Spoločnosť plánuje rozšíriť projekt aj na spoločné činnosti s miestnymi komunitami.
Zem, obloha a príroda sú neoddeliteľnými súčasťami pôsobenia Subaru, uvádza sa v novej environmentálnej politike Subaru Corporation. S automobilovou a leteckou výrobou, ktoré sú piliermi spoločnosti, zastáva Subaru názor, že zachovanie ekosystému našej planéty má zásadný význam pre zabezpečenie trvalej udržateľnosti.
Investícia do testov asistenčných technológií
Testovacie centrum Bifuka otvorilo Subaru v roku 1995, pričom zo začiatku slúžilo na testovanie jazdy v zimných podmienkach na snehu. Dnes už v 361-hektárovom centre okrem zimných tratí nájdete aj plochu pre testovanie áut vo vysokých rýchlostiach a handlingové okruhy, pričom sa tu testovanie prototypov a nových modelov realizuje celoročne. 
Aktuálne sa pripravujú nové trasy na testovanie najvyspelejších asistenčných systémov a technológií v podmienkach križovatiek rýchlostných ciest, spájaní a rozdeľovaní diaľnic a tiež na komplikovaných mestských križovatkách. Pribudnú aj cesty, simulujúce povrchy diaľnic Severnej Ameriky.
Investícia do nového projektu predstavuje tri miliardy jenov, pričom bude k dispozícii už v druhej polovici fiškálneho roka 2017. Výsledky testov budú podkladom k ďalšiemu vylepšovaniu asistenčného systému Subaru EyeSight s cieľom stať sa výrobcom najbezpečnejších vozidiel na svete.