Novinky

15 Jan, 2014

Svet SUBARU

Predĺžená päťročná záruka pre zákazníkov Subaru

Päť výrazných benefitov získajú majitelia vozidiel Subaru v rámci novinky, ktorou je 5-ročná záruka na vozidlá tejto značky. Dĺžka záruky je pritom variabilná: štandardná trojročná garancia výrobcu sa dá predĺžiť o jeden alebo dva roky, a to do najazdenia 120 000 alebo 150 000 km. Subaru predĺženú garanciu poskytuje v spolupráci s európskym lídrom v tejto oblasti, nemeckou spoločnosťou Car Garantie.


Základnými výhodami predĺženej záruky sú dlhodobá ochrana pred neočakávanými nákladmi na opravy a finančná istota, týkajúca sa nákladov na vozidlo. Záruka zároveň zvyšuje hodnotu auta pri ďalšom predaji – je totiž viazaná na vozidlo a automaticky prechádza na nového majiteľa. Výhodou je, že platí nielen na Slovensku, ale aj v celej Európe. Piatym benefitom je zachovanie hodnoty vozidla vďaka pravidelnej údržbe, prehliadkam a ošetrovaniu. Evidencia týchto úkonov v servisnej knižke vždy zvyšuje zostatkovú hodnotu auta.

Predĺžená záruka je navyše flexibilná: garanciu je možné predĺžiť aj pri konci záruky výrobcu, čiže do 36 mesiacov od prvej registrácie vozidla, maximálne však do najazdenia 100 000 km. Predpokladom pre zachovanie záruky je vykonávanie údržby a prehliadok podľa predpisov výrobcu.

  • 5 výrazných benefitov 5-ročnej záruky
  • Možnosť predĺženia garancie na štyri alebo päť rokov
  • Flexibilita termínu predĺženia záruky

ŠIROKÝ ROZSAH PREDĹŽENEJ ZÁRUKY

Predĺžená garancia je rozsiahla a vzťahuje sa na všetky dôležité komponenty vozidla okrem dielov, ktoré podliehajú zvýšenému prirodzenému opotrebovaniu. Záruka zahŕňa napríklad motor, prevodovku, turbo, zotrvačník, servoriadenie, alternátor a v prípade pohonu všetkých kolies také dôležité komponenty, akými sú kardany a diferenciály. I keď sa vozidlá Subaru vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a životnosťou komponentov vzhľadom na prísnu kvalitu výroby priamo v Japonsku, predĺžená záruka umožňuje absolútne presné plánovanie budúcich nákladov na auto bez akýchkoľvek výkyvov. Garancie kryje okrem iného i poruchu systému ABS, posilňovača bŕzd, centrálneho zamykania, elektrického otvárania okien, olejového i palivového čerpadla a mnohých ďalších komponentov.

Pozor však na neautorizované zvyšovanie výkonu motora. V tomto prípade stráca záruka platnosť. Z predĺženej garancie sú vzhľadom na režim používania štandardne vyňaté aj vozidlá taxislužieb, autoškôl či kuriérskych spoločností.

CAR GARANTIE V 18 KRAJINÁCH EURÓPY

Spoločnosť Car Garantie je európskym profesionálom v poskytovaní predĺženej záruky na automobily i motocykle. Jej vznik sa datuje do roku 1971, kedy začala fungovať v Nemecku, kde v súčasnosti poskytuje garanciu predĺženej záruky pre 26 značiek vrátane prémiových, ako sú BMW, Mercedes-Benz, Volvo či Porsche. Aktuálne pôsobí v 18 krajinách Európy vrátane Slovenska.