Novinky

Modely

Subaru do roku 2016 s inovovanými modelmi a lepšími cenami

19 Jan, 201619 Jan, 201619 Jan, 2016

- XV a Forester: výrazná modernizácia pre modelový rok 2016
- Outback: viac výbavy a Advanced Safety Packet
- Pokračovanie v politike konkurencieschopných cien

Subaru odštartovalo rok 2016 s inovovanými modelmi XV a Forester. S novým cenníkom a výhodami pre zákazníkov pokračuje v politike konkurencieschopných cien v rámci jednotlivých segmentov slovenského trhu. Crossover XV i populárne SUV Forester prešli pre modelový rok 2016 modernizáciou interiéru, exteriéru i zmenami techniky, aby poskytli majiteľovi vyššiu pridanú hodnotu, viac užívateľského komfortu i moderných technológií.

Subaru XV MR 2016 Pri modeli XV prešla markantnou inováciou predná časť karosérie. Nový tvar nárazníka, výrazná grafika hmlových svetiel, podčiarknutá chrómovanou lištou v tvare písmena L, a lesklé čierne orámovanie priniesli prednej maske vyspelejší charakter. Hodnotnejší výraz autu dodala nová grafika HID svetlometov, ale napríklad aj chrómovaná okenná lišta.

Vzadu sa stali výrazným dizajnovým prvkom nové kombinované LED svetlá s čírou optikou. Dynamiku vzhľadu zvyšuje novo tvarovaný vrchný spojler, ale aj reštylizované dvojfarebné 17-palcové disky kolies v kombinácii čierna – leštený hliník, vyvinuté špeciálne pre Subaru XV.
V kabíne ako prvý upúta nový volant s perfektnou ergonómiou, vychádzajúci z vlajkovej lode Outback, a vynovená palubná doska. Štýl crossoveru zvýrazňuje oranžové prešívanie sedadiel, radiacej páky, ale i čalúnenia dverí a lakťovej opierky.
Skvelou správou pre zákazníkov je aj lepšia cena. Atraktívny crossover so sériovým pohonom všetkých kolies, bohatou výbavou už v základe a skvelými jazdnými schopnosťami je od začiatku roka 2016 k dispozícii už od 19 550 €, pričom Subaru optimalizovalo ceny všetkých motorických a výbavových verzií.

Forester MR 2016
Nový Forester modelového ročníka 2016 prichádza s kompletne prepracovanou prednou časťou. Nový nárazník, predná maska, tvar hlavných svetlometov i hmloviek mu dodali ešte suverénnejší výraz. Novinkou sú adaptívne predné svetlomety vo vyšších stupňoch vybavenia.
Ostrý a dravý, ale zároveň exkluzívny charakter získala po reštylizácii predná časť výkonnej verzie XT, ktorá sa dizajnovo ešte výraznejšie vyčlenila z modelového radu. Celkom nové sú aj zadné svetlá Forestera, na dynamike vzhľadu pridávajú nové 17 a 18-palcové disky kolies.
Dizajnéri nevynechali ani interiér. Modernizovaná palubná doska, nový volant vychádzajúci z Outbacku či nový farebný TFT displej prinášajú viac užívateľského komfortu i pocitu luxusu na palube. Lahôdkou je horúca novinka: opcia čalúnenia sedadiel, dverí i ďalších interiérových prvkov v exkluzívnej hnedej koži pre výbavu Sport NAVI. K slovu prišli aj technici, ktorí sa úpravami podvozkových častí zamerali na ďalšie zlepšenie pocitového i akustického komfortu v interiéri, ale aj na ešte vyššiu stabilitu auta. Príspevkom k už aj doteraz špičkovej bezpečnosti sú účinnejšie brzdy.
Cena inovovaného Forestera sa teraz začína už na úrovni 25 000 €.

Outback a Levorg MR 2016
Hoci je vlajková loď značky, veľký crossover Outback na trhu pomerne krátko, i pri ňom Subaru pre rok 2016 pripravilo viacero vylepšení. Asi najzásadnejším je rozšírenie bezpečnostnej výbavy. Okrem všestranného asistenčného systému EyeSight (automatické núdzové brzdenie, adaptívny tempomat, asistencia pri vyhýbaní sa prekážke; štandardne pre modely s automatickou prevodovkou) teraz Outback dostal aj nový bezpečnostný paket. Advanced Safety Packet okrem iného obsahuje detekciu vzadu idúcich vozidiel, upozornenie na riziko kolízie pri cúvaní, radarový systém kontroly slepého uhla a automatické prepínanie diaľkových svetiel. Paket je štandardom od verzie vybavenia Exclusive.
Verzia Business NAVI poteší fanúšikov kvalitného zvuku: od tohto modelového roku je vybavená špičkovým prémiovým audiosystémom Harman Kardon.
Napriek navýšeniu obsahu vybavenia sa ceny modelu Outback nemenili a začínajú sa na úrovni 32 990 €.

Horúcou novinkou na trhu je model Levorg. Pri výkonnom kombi, oceňovanom za vynikajúce jazdné vlastnosti, prekvapil záujem zákazníkov. Levorg je k dispozícii s cenou od 26 316 €. Portfólio dopĺňajú športové modely BRZ a WRX STI, ktoré pre modelový rok 2016 tiež prešli modernizáciou. Pre všetky modely Subaru je k dispozícii voľba päťročnej predĺženej záruky.