Novinky

9 Nov, 2010

Svet SUBARU

Subaru otvorilo nové dealerstvo v Komárne

Nové predajné a servisné miesto Subaru v Komárne 

Počet dealerstiev Subaru na Slovensku sa rozšíril na desať 

Riaditeľom nového zastúpenia značky je pretekár Mário Csente


Na mapu predajných a servisných miest Subaru pribudlo nové zastúpenie v Komárne, kde spoločnosť Mariol KN, s.r.o. otvorila nový autosalón tejto japonskej prémiovej značky. V modernom showroome s rozlohou 160 m2 je zákazníkom k dispozícii úplné modelové portfólio Subaru, pričom nové centrum poskytuje okrem predajných aj komplexné popredajné služby, vrátane záručného a pozáručného servisu.

Počet predajných a servisných miest Subaru na Slovensku sa otvorenímnového zastúpenia rozšíril na desať. Značka tak získala komplexnépokrytie územia, z čoho budú profitovať zákazníci, ktorým sa skráti cesta k autorizovanému predajcovi či do servisu.

Zaujímavosťou je, že majiteľom i výkonným riaditeľom autorizovaného autosalónu Subaru je známy jazdec rely a pretekár do vrchu Mário Csente, ktorý po vystriedaní viacerých špeciálov preteká od roku 2007 výlučne na Subaru Impreza. Práve osobná zainteresovanosť Mária Csenteho v riadení nového komárňanského autosalónu je zárukou absolútnej odbornosti, ale aj skúseností a vášne pre značku Subaru.

„Subaru má v regióne južného Slovenska veľký potenciál vďaka priaznivcom i súčasným majiteľom týchto prémiových japonských vozidiel. Som nesmierne šťastný, že môžeme priviesť značku, ku ktorej mám aj osobne veľmi blízko, práve do Komárna. Verím, že pokrokové technológie, vyspelý symetrický pohon všetkých kolies, špičková spoľahlivosť, jedinečná kvalita vypracovania, ale aj športové gény a individualita áut dokážu spolu s našimi službami a starostlivosťou rozšíriť rodinu zákazníkov Subaru v našom regióne a prispieť svojím dielom k rastúcim predajom v rámci Slovenska,“ povedal na slávnostnom otvorení nového showroomu Mário Csente.

Spoločnosť Mariol KN, s.r.o. pôsobí na trhu od roku 2007, pričom aj doteraz mala blízko k automobilizmu. Okrem iných aktivít sa zaoberá predajom pohonných látok a mazív, je aj výhradným importérom pneumatík značiek BF Goodrich a Michelin do Maďarskej republiky. V roku 2010 rozširuje svoju podnikateľskú činnosť o prevádzkovanie autosalónu a servisu automobilov značky Subaru.

Výkonný riaditeľ a majiteľ spoločnosti Mário Csente sa pretekaniu venuje od roku 2001, kedy štartoval v pretekoch do vrchu. Neskôr pribudli súťaže rely, pričom od roku 2007 preteká výhradne vo farbách Subaru.

Subaru je automobilovou divíziou japonského koncernu Fuji Heavy Industries, vyrábajúceho produkty pre sféry dopravy, letectva, priemyslu, stavebníctva i poľnohospodárstva. Filozofiou koncernu, založeného v roku 1953, je vysoká kvalita produktov, používanie pokrokových technológií a zodpovednosť k životnému prostrediu. Automobily Subaru pre európsky trh sa vyrábajú v Japonsku. Importérom značky Subaru v Slovenskej republike je od roku 2004 spoločnosť Mikona, s.r.o.