Novinky

2 Mar, 2015

Svet SUBARU

Tri premiéry Subaru na 85. ženevskom autosalóne

• Nová generácia vlajkovej lode Outback 
• Levorg: úplne nový Sports Tourer v európskej premiére 
• Forester Boxer Diesel s automatickou prevodovkou Lineartronic


Tri premiéry predstaví Subaru na 85. ženevskom autosalóne, ktorý sa začína 3. marca. Hlavným ťahákom bude nová, piata generácia vlajkovej lode Outback, s ktorou oslávi európsku premiéru bezpečnostný asistenčný systém EyeSight.

Európskej verejnosti sa po prvý raz ukáže úplne nový model Levorg, premiéru zažije aj faceliftované SUV Forester, ktoré bude po prvý raz dostupné s kombináciou dieselového motora a automatickej prevodovky Lineartronic. Ženevským premiéram venovalo Subaru špeciálnu webovú stránkuhttp://www.subaru-global.com/2015geneva.html.

NOVÝ OUTBACK

Už od svojho uvedenia predstavuje vlajková loď Subaru spojenie dvoch svetov: komfortu osobného automobilu s priestrannosťou a schopnosťami SUV. Zakladateľ segmentu crossoverov teraz prichádza vo svojej piatej generácii: elegantnejší, dynamickejší, s novou karosériou i interiérom. Po 25 rokoch vývoja v Japonsku prináša po prvý raz do Európy najnovšiu generáciu asistenčného bezpečnostného systému EyeSight, ktorý vyhodnocuje dopravnú situáciu prostredníctvom dvoch farebných stereo kamier. Aj vďaka tejto technológii, ktorej súčasťou je autonómne brzdenie či asistencia vodičovi pri vyhýbaní sa prekážke, získal nový Outback maximálne päťhviezdičkové hodnotenie bezpečnosti v testoch Euro NCAP.

LEVORG

Úplne nový Sports Tourer sa v Ženeve predstaví po prvý raz v európskej špecifikácii. Je syntézou DNA Subaru v podobe symetrického pohonu všetkých kolies a boxer motora s vysokým výkonom, úspornosťou a najnovšími technológiami z dielne značky. Levorg sa vlani začal predávať v Japonsku, športové kombi teraz čaká európsky debut.

FORESTER BOXER DIESEL LINEARTRONIC

Model Forester okrem osvieženia tvarov a techniky v rámci faceliftu prichádza aj so zásadnou technickou zmenou: po prvý raz bude dostupný v kombinácii motora Boxer Diesel s automatickou prevodovkou Lineartronic. Popri absolútne hladkom a jemnom radení a úspornej jazde sa pri dieselovom Foresteri s Lineartronicom podarilo ešte zlepšiť športový pocit z jazdy. Automatická CVT prevodovka je vybavená aj manuálnym režimom radenia. Zmenami prešiel i interiér Forestera, ktorý v rámci faceliftu dostal napríklad novú stredovú konzolu s multimediálnym dotykovým rozhraním.