Novinky

22 Nov, 2016

Technológie

VIZIV-7 SUV Concept: prichádza najväčšie Subaru

Subaru chystá nové, veľké 7-miestne SUV. Jeho víziu ukázalo v podobe konceptu Subaru VIZIV-7 SUV na Los Angeles Auto Show.

Koncept je nielen predzvesťou nového modelu, ktorý sa má do predaja v Severnej Amerike dostať začiatkom roka 2018. Zároveň ukazuje smerovanie vývoja automobilov a budúcnosť značky. 

SUV s tromi radmi sedadiel je najväčším konceptom, aký kedy Subaru predstavilo. Auto na 21-palcových kolesách meria na dĺžku 5,2 metra, je široké 2030 mm a vysoké 1860 mm. Jeho rázvor, ktorému do troch metrov chýba iba jeden centimeter, dáva tušiť obrovský vnútorný priestor. 


To, že aj v sériovej podobe pôjde o najväčšie Subaru, ktoré bude úplne vzadu poskytovať miesta pre dospelých cestujúcich, potvrdil v Los Angeles výkonný viceprezident Fuji Heavy Industries Takeshi Tachimori. 

„Vieme, že zákazníci v tomto segmente chcú auto s plnohodnotným priestorom. A naše budúce SUV s tromi radmi sedadiel bude najväčším Subaru vôbec. Bude reprezentovať naše kľúčové hodnoty: bezpečnosť, spoľahlivosť, potenciál pre outdoorové aktivity a zároveň náš postoj k budúcnosti. Koncept VIZIV-7 SUV ukazuje, aká veľká bude budúcnosť Subaru.“