OUTBACK

Technológie

Výzvou je dobrodružstvo.

V modeli Outback bude pred vami len málo prekážok. Symetrický pohon všetkých kolies zaisťuje vynikajúcu trakciu na snehu, v daždi alebo na nespevnených cestách.

Motor SUBARU BOXER

Len málo vozidiel jazdí s takou istotou ako Outback, takže nebudete prekvapení, ako jedinečne mu to ide. Konfigurácia motora SUBARU BOXER s protibežnými piestami v uhle 180 stupňov vytvára nižší a plochejší profil (v porovnaní s inými typmi motorov).
Motor, a tým aj celé vozidlo, má preto nižšie ťažisko a lepšie vyváženie. Protibežné pohyby piestov okrem toho pôsobia proti sebe navzájom, čo prirodzeným spôsobom pomáha obmedzovať vibrácie.

Väčšia stabilita

Pretože blok motora má plochejší profil a na podvozku je posadený nižšie, vozidlo je celkovo stabilnejšie, vyváženejšie a odolnejšie voči pohybu zo strany na stranu než iné konštrukcie.

Dlhodobý výkon

Plochá konštrukcia motora je zo svojej podstaty tuhá a samovyvažujúca, čo zaručuje dlhú životnosť, spoľahlivý výkon a prináša menej vibrácií než iné motory.

Symetrický pohon všetkých kolies

Ideálna ovládateľnosť a stabilita je podmienkou dynamiky, ktorú si v modeli Outback určite užijete. Prednosťou vozidiel Subaru je ich schopnosť dávať pocit istoty za volantom, a to vďaka stabilnej konštrukcii symetrického pohonu všetkých kolies AWD v spojení s jedinečne vyváženým motorom SUBARU BOXER . Tento systém prenáša za každých okolností výkon na všetky štyri kolesá, aby sa zdokonalilo ovládanie na všetkých cestách aj v nepriaznivých jazdných podmienkach.
Má vynikajúce bočné vyváženie a precízne riadenie – vďaka tomu, že hlavné komponenty sú usporiadané pozdĺžne, zatiaľ čo nízke ťažisko je zárukou mimoriadne hladkej a dynamickej jazdy. Jedinečné výhody symetrického pohonu AWD sú predpokladom výnimočnej zábavy za volantom a umožňujú lepšie manévrovanie a prinášajú vyššiu bezpečnosť.

Lineartronic + pohon AWD s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu

Prevodovka Lineartronic s plynulo meniteľným prevodom je navrhnutá tak, aby ste mohli naplno využívať motor SUBARU BOXER a symetrický pohon všetkých kolies. Udržiava motor v ideálnom výkonovom rozsahu a zaisťuje nižšiu spotrebu paliva. S ovládačmi radenia a 2,5-litrovým motorom je jazda výkonná, hladká a dynamická.
Ovládače radenia využívajú stupňovité variabilné ovládanie, ktoré zohľadňuje zmeny rýchlosti vozidla a otáčok motora, takže vodič pri zrýchľovaní vníma okamihy preradenia, aby sa vytvorilo silné a príjemné spojenie medzi autom a vodičom.

X-MODE a systém riadenia zjazdu z kopca

Vďaka systému X-MODE môžete s istotou jazdiť na každej ceste a užijete si skutočný jazdný potenciál modelu Outback. Na šmykľavých povrchoch pokrytých snehom, prachom alebo štrkom zvoľte jazdný režim [SNOW/DIRT]. Na zradných cestách, kde môže dôjsť k uviaznutiu kolies, napríklad v hlbokom snehu, blate alebo suchom prachu, zas oceníte režim [D.SNOW/MUD].
K pocitu bezpečia prispieva aj systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý pomáha udržiavať konštantnú rýchlosť pri klesaní, dokonca aj na šmykľavom povrchu.*
* Za bezpečnú a pozornú jazdu je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému riadenia zjazdu z kopca závisí od mnohých faktorov, ako je údržba vozidla, počasie, stav pneumatík a podmienky na cestách.

SI-DRIVE

Inteligentný pohon Subaru (SI-DRIVE) vám umožní šoférovať svojím vlastným štýlom – kedykoľvek a kdekoľvek. Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent.
Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, ktorý prináša okamžitú, mohutnú a lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála.