ASISTENČNÉ SYSTÉMY

Asistenčné systémy

Všetky modely Subaru ponúkajú okrem výnimočných jazdných vlastností tiež špičkovú bezpečnosť a pocit istoty, že vždy dôjdete do cieľa.

EyeSight pre bezpečie aj pohodlie

Systém EyeSight od Subaru vo svojej poslednej generácii využíva stereo kamery, ktoré vytvárajú trojrozmerný a farebný model okolia s mimoriadnou ostrosťou. Vďaka tomu dokáže rozpoznať nielen vozidlá alebo vodorovné značenie, ale aj chodcov alebo cyklistov. A hlavne dokáže presne stanoviť ich vzdialenosť, rýchlosť a smer pohybu.

Adaptívny tempomat

Systém EyeSight zmenil koncept tradičného tempomatu. Dokáže precízne udržiavať vzdialenosť a je mimoriadne komfortný na dlhých cestách alebo pri jazde v kolónach.

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Ak vaše vozidlo zostáva nehybné, zatiaľ čo vozidlo vpredu sa už rozbieha, EyeSight vodiča upozorní, že môže pokračovať v jazde.

Asistent protikolízneho brzdenia

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou, upozorní na to vodiča pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske. Ak vodič napriek tomu nepodnikne žiadny únikový manéver s cieľom zabrániť zrážke, systém začne automaticky brzdiť, aby zrážke úplne zabránil, ak to bude možné, prípadne aby znížil intenzitu nárazu. Ak sa vodič pokúsi vyhnúť zrážke pomocou únikového manévru, protikolízny bezpečnostný systém mu môže poskytnúť potrebnú asistenciu.

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Keď systém EyeSight zaznamená prekážku pred vozidlom a vy namiesto spätného chodu zaradíte polohu pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky spustí sériu krátkych zvukových signálov, zapne blikanie príslušnej kontrolky a zníži výkon motora, aby vám pomohol zabrániť čelnej zrážke.

Asistent upozornenia na nerovnomernú jazdu a opustenie jazdného pruhu

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a blikanie príslušnej kontrolky, aby vám pomohol zachovať si ostražitosť. Uvedený systém sa však aktivuje až pri rýchlosti približne 60 km/h alebo vyššej. Ak počas jazdy rýchlosťou vyššou ako cca 50 km/h neúmyselne prejdete k hranici jazdného pruhu a začnete z neho vychádzať bez zapnutia príslušného smerového svetla, systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu vás na túto situáciu upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.
<sg-lang1>X-Mode</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

X-Mode

Technológia režimu X-MODE prevezme kontrolu nad motorom, prevodovkou, symetrickým pohonom všetkých štyroch kolies, brzdami a ďalšími súčasťami vozidla, ....
<sg-lang1>Automatické stierače a svetlá</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Automatické stierače a svetlá

Predné stierače s dažďovým senzorom a automatické zapínanie svetlometov pomáhajú znižovať stres, zvyšujú komfort jazdy a môžu predchádzať nehodám.
<sg-lang1>Voľba režimov jazdy</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Voľba režimov jazdy

Systém SI-DRIVE ponúka rôzne režimy jazdy, od ekologického režimu až po športový. Pôžitok z jazdy tak kombinuje s ohľadom na životné prostredie.
<sg-lang1>Vysoká efektivita</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Vysoká efektivita

Nová generácia motorov typu Boxer má nadpriemerný výkon a znižuje spotrebu, trenie aj energetické straty.
<sg-lang1>Asistent pre rozjazd do kopca</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent pre rozjazd do kopca

Pomáha vodičovi k plynulému rozjazdu do svahu. Tlak na brzdu je udržiavaný ešte krátko po uvoľnení brzdového pedála.
<sg-lang1>Stabilizačný a brzdový systém</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Stabilizačný a brzdový systém

Funkcia VDC, Traction Control a EBD zabraňuje šmyku, zaisťuje hladký prenos výkonu na každom povrchu a optimalizuje rozloženie brzdnej sily na kolesá.
<sg-lang1>Natáčacie svetlomety</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Natáčacie svetlomety

Posledná generácia BiLED svetiel výrazne zlepšuje výhľad do zákrut.