PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Model WRX STI je vybavený prednými sedadlami s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice a opierkami hlavy, ktoré pohlcujú energiu nárazu. Pomáhajú tak chrániť cestujúcich vpredu pred zranením v prípade nárazu zozadu.

Airbagy SRS<sup>*</sup>

Airbagy SRS*

Model WRX STI ponúka predné airbagy SRS, predné bočné a hlavové airbagy SRS a kolenné airbagy SRS, ktoré pomáhajú chrániť dolné končatiny vodiča.

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám

Prstencový výstužný rám zosilňuje kabínu pre pasažierov od strechy cez dvere a stĺpiky až po podlahu. Táto konštrukcia zabezpečuje rozdelenie energie nárazu v prípade zrážky...

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Každé Subaru prekračuje z hľadiska bezpečnosti bežné hranice. Motor SUBARU BOXER a prevodovka modelu WRX STI sú skonštruované tak, aby v prípade čelnej zrážky nevnikli do kabíny a neohrozili cestujúcich.

* Pozrite sa na podmienky

* SRS: Supplemental Restraint System (doplnkový zadržiavací systém). Účinný pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásom

Aktívna bezpečnosť

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)<sup>*</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA)*

Model WRX STI prináša vodičovi lepší prehľad o okolitej situácii a lepšiu viditeľnosť vďaka systému asistenta diaľkových svetiel (HBA).

Brzdy

Brzdy

Vozidlo WRX STI je vybavené technológiami, ktoré zdokonaľujú brzdenie a zvyšujú bezpečnosť cestujúcich. Brzdový asistent pomáha v núdzovej situácii aktivovať brzdy naplno.

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)<sup>*</sup>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD)*

Systém detekcie vozidiel vzadu (SRVD) vás pomocou senzorov umiestnených na rôznych miestach vozidla upozorňuje ...

Viacrežimový systém riadenia dynamiky vozidla

Viacrežimový systém riadenia dynamiky vozidla

Viacrežimový systém riadenia dynamiky vozidla vás chráni v prípade, že zaznamená stratu kontroly nad vozidlom, pričom ponúka tri rôzne režimy v záujme fl exibilného výkonu.

* Pozrite sa na podmienky

* Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnej jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov pri rozpoznávaní nebezpečenstva sú obmedzené.