AKTÍVNA BEZPEČNOSŤ

<sg-lang1>BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu <sup>*1</sup><sup> *2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Systém detekcie vozidiel vzadu *1 *2

Senzory umiestnené po celom obvode vozidla upozorňujú vodiča na vozidlá v mŕtvom uhle spätných zrkadiel, a tým zvyšujú bezpečnosť pri prechádzaní do iného jazdného pruhu. Systém dokáže varovať aj pred hroziacou kolíziou pri cúvaní z kolmého parkovacieho miesta na cestu.
<sg-lang1>BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA) <sup>*1</sup><sup> *2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

BALÍK POKROČILÝCH BEZPEČNOSTNÝCH SYSTÉMOV: Asistent diaľkových svetiel (HBA) *1 *2

Systém HBA dokáže automaticky prepínať medzi diaľkovými a stretávacími svetlami podľa aktuálnych jazdných podmienok, čo zaručuje lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť pri jazde v noci.
<sg-lang1>Systém riadenia dynamiky vozidla a aktívneho smerovanie krútiaceho momentu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Systém riadenia dynamiky vozidla a aktívneho smerovanie krútiaceho momentu

Keď sa vozidlo dostane pri jazde na hranicu stability, systém prispôsobí rozdelenie krútiaceho momentu pohonu všetkých kolies, výkon motora a účinok bŕzd na jednotlivých kolesách
<sg-lang1>Viditeľnosť</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Viditeľnosť

Dizajn vozidla bol vylepšený aj s ohľadom na zlepšenie výhľadu vodiča smerom dopredu a dozadu.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. V záujme bezpečnosť jazdy sa nespoliehajte výlučne na balík pokročilých bezpečnostných systémov. Schopnosti jednotlivých systémov sú obmedzené. Úplné informácie o fungovaní jednotlivých systémov a ich obmedzeniach nájdete v používateľskej príručke. Podrobnejšie informácie si vyžiadajte od svojho predajcu.
*2 Voliteľná výbava.

PASÍVNA BEZPEČNOSŤ

<sg-lang1>Prstencové výztuže karosérie</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Prstencové výztuže karosérie

Prstencový výstužný rám má prepracovanú konštrukciu, v ktorej sú lepšie využité diely z vysokopevnostnej ocele. Vďaka tomu dokáže účinnejšie absorbovať energiu nárazu v každom smere.
<sg-lang1>Airbagy doplnkového zadržiavacieho systému (SRS)<sup>*1</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Airbagy doplnkového zadržiavacieho systému (SRS)*1

V záujme čo najlepšej ochrany všetkých cestujúcich obsahuje štandardná výbava nového SUBARU XV predné airbagy SRS, predné bočné airbagy SRS, hlavové airbagy SRS a kolenný airbag SRS.
<sg-lang1>Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Predné sedadlá s ochranou proti poraneniu krčnej chrbtice

Sú navrhnuté tak, aby zvýšili komfort a pomáhali vodičovi lepšie sa sústrediť pri riadení. Tieto sedadlá tiež znižujú riziko poranení krčnej chrbtice, ktoré sú dôsledkom určitých typov nehôd.
<sg-lang1>Bezpečnostné pásy so zaisťovacou sponou</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Bezpečnostné pásy so zaisťovacou sponou

Pri náraze zaisťovacia spona obmedzí pohyb bedrovej časti bezpečnostného pásu a zmierni silu pôsobiacu na spodnú časť hrudníka. To zvyšuje bezpečnosť a zmierňuje zranenia.

* Pozrite sa na podmienky

*1 Účinný pri použití v kombinácii s bezpečnostnými pásmi.

EYESIGHT

Špičková asistenčná technológia pre vodičov

V spoločnosti Subaru veríme v CELKOVÚ BEZPEČNOSŤ. Jej dôležitou súčasťou sú protikolízne bezpečnostné technológie, ktorých úlohou je predchádzanie samotným nehodám. Preto sme vytvorili špičkový asistenčný systém Subaru EyeSight. Systém EyeSight slúži ako druhý pár očí, ktorý sleduje cestu pred vozidlom. Pomocou dvoch stereokamier zaznamenáva trojrozmerný farebný obraz, v ktorom dokáže vynikajúco rozpoznávať objekty. Touto schopnosťou sa takmer vyrovná ľudskému zraku. Na základe obrazu z oboch kamier systém presne určuje tvar, rýchlosť a vzdialenosť objektov.
Rozpoznáva nielen vozidlá, ale aj motocykle, bicykle a chodcov. Pri zistení nebezpečenstva systém upozorní vodiča a v prípade potreby aj aktivuje brzdy, aby pomohol predísť nehode. Systém EyeSight v modeli SUBARU XV tak zvyšuje úroveň bezpečnosti, znižuje záťaž na vodiča a zároveň zvyšuje váš pocit bezpečia.
<sg-lang1>Adaptívny tempomat</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Adaptívny tempomat

Systém EyeSight*1 dokáže udržiavať rýchlosť nastavenú vodičom rovnako ako klasický tempomat. To však nie je všetko. Okrem toho disponuje aj funkciou adaptívneho tempomatu, ktorá monitoruje odstup od vozidla vpredu a rozdiel rýchlostí.
<sg-lang1>Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornenie na nerovnomernú jazdu v pruhu a opustenie jazdného pruhu

Ak je vaša pozornosť znížená v dôsledku únavy a v rámci jazdného pruhu jazdíte nerovnomerne z jednej strany na druhú, systém upozornenia na nerovnomernú jazdu v pruhu zapne zvukový signál a rozbliká príslušnú kontrolku
<sg-lang1>Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Upozornenie na rozjazd vozidla vpredu

Keď stojíte a systém EyeSight zistí, že vozidlá pred vami sa začali znova pohybovať, systém upozornenia na rozjazd vozidla vpredu vás upozorní pomocou zvukového signálu a blikajúcej kontrolky.
<sg-lang1>Protikolízny brzdový systém<sup>*2</sup></sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Protikolízny brzdový systém*2

Keď protikolízny brzdový systém zaznamená hrozbu zrážky s vozidlom alebo s inou prekážkou pred vami, upozorní vás na to pomocou zvukového signálu a kontrolky na prístrojovej doske.
<sg-lang1>Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky

Keď systém EyeSight zaznamená prekážku pred vozidlom a vy namiesto spiatočky zaradíte polohu pre jazdu dopredu, protikolízny systém riadenia škrtiacej klapky spustí sériu krátkych zvukových signálov, rozbliká príslušnú kontrolku a zníži výkon motora, aby vám pomohol zabrániť čelnému nárazu.
<sg-lang1>Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu

Pri jazde na diaľniciach, rýchlostných cestách a podobných komunikáciách dokáže asistent pre udržanie vozidla v jazdnom pruhu pomocou stereokamery monitorovať značenie jazdných pruhov a rozpoznať, keď vozidlo začne vybočovať zo svojho jazdného pruhu.

* Pozrite sa na podmienky

*1 EyeSight je podporný systém, ktorý nemusí fungovať optimálne vo všetkých jazdných podmienkach. Za bezpečnú a pozornú jazdu a dodržiavanie dopravných predpisov je vždy zodpovedný vodič. Účinnosť systému závisí od mnohých faktorov, ako je napríklad údržba vozidla, počasie a stav vozovky. Kompletné informácie o fungovaní a obmedzeniach systému EyeSight nájdete v používateľskej príručke.
*2 Protikolízny brzdový systém nemusí fungovať v každej situácii. V závislosti od rozdielu rýchlostí medzi objektmi, od ich výšky a ďalších podmienok nemusí každá situácia spĺňať predpoklady pre optimálnu prevádzku systému EyeSight.

GLOBÁLNA PLATFORMA SUBARU

Tieto bezpečnostné systémy obzvlášť profi tujú z vylepšení na platforme SGP, ako je zvýšená tuhosť, vyššia pevnosť, nižšia hmotnosť, nižší valivý odpor a vyššia citlivosť riadenia.
<sg-lang1>Obratnosť pri vyhýbacích manévroch</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Obratnosť pri vyhýbacích manévroch

Vďaka platforme SGP, ktorá sa vyznačuje nízko položeným ťažiskom, vylepšeným zavesením kolies a vyššou tuhosťou, dokáže vozidlo pri vyhýbacom manévri okamžite reagovať na pohyby volantu, čo zvyšuje bezpečnosť na cestách.
<sg-lang1>Usporiadanie chrániace priestor kabíny</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Usporiadanie chrániace priestor kabíny

Vďaka snahe o dosiahnutie čo najnižšej polohy ťažiska sa konštruktérom pri vývoji platformy SGP podarilo umiestniť motor a prevodovku nižšie než kedykoľvek predtým, takže pri nehode neohrozia posádku v kabíne.