SUBARU e-BOXER

Pohonná jednotka Subaru

Nová generácia systému SUBARU e-BOXER využíva kombináciu spaľovacieho motora SUBARU BOXER s elektromotorom. Vďaka tomu môžete jazdiť športovo, a pritom si užívať tichý, komfortný interiér bez nežiaduceho hluku a vibrácií, a to aj na nerovných cestách.

Motor SUBARU BOXER + technológia elektrického pohonu

V záujme hospodárnosti jazdy systém SUBARU e-BOXER podľa aktuálnych podmienok reguluje pomer medzi výkonom dodávaným špeciálne vyladeným 2,0-litrovým spaľovacím motorom s priamym vstrekovaním paliva a výkonom z elektromotora. Výsledkom spojenia tohto systému s prevodovkou Lineartronic je pohodlná, tichá, plynulá jazda s dostatkom dostupného výkonu v najrôznejších situáciách. Pozdĺžne umiestnenie elektromotora a akumulátora pri stredovej osi vozidla navyše prispieva k stabilite a vyváženosti vozidla, ktoré sú prirodzeným dôsledkom použitia motora SUBARU BOXER s nízko položeným ťažiskom a vyváženej konštrukcie symetrického pohonu AWD.

Rozbeh, jazda s malým zaťažením: Elektrický pohon

Vozidlo poháňa iba elektromotor. Jazda je tichá a hospodárna. Režim elektrického pohonu sa aktivuje v podmienkach, keď jazda na spaľovací motor nie je efektívna.*

Jazda pri strednom zaťažení: Jazda s pomocným elektromotorom

Vozidlo poháňa spaľovací motor spolu s elektromotorom, čo prináša komfortnú, hladkú akceleráciu.

Jazda pri veľkom zaťažení: Pohon spaľovacím motorom

Vo vyšších rýchlostiach, keď má spaľovací motor dobrú účinnosť, elektrický motor stojí a o pohon sa stará len spaľovací motor, ponúkajúci možnosť športovej, dynamickej jazdy. V prípade potreby elektromotor rekuperuje energiu, ktorá sa používa na dobíjanie akumulátora.

Spomaľovanie: Rekuperácia

Akumulátor sa efektívne dobíja rekuperovaním energie počas brzdenia a spomaľovania.

* Pozrite sa na podmienky

* V určitých jazdných situáciách sa môže spustiť spaľovací motor.

Prevádzka systému sa môže líšiť v závislosti od rôznych faktorov, ako sú napríklad jazdné podmienky, stav cesty a stav vozidla.