Technológie

Kľúčové technológie Subaru

S vozidlami Subaru sa už neodmysliteľne spájajú naše kľúčové technológie. Vďaka nim si môžu vodiči vo vozidlách Subaru vychutnať pocit, aký inde nenájdu. Tieto kľúčové technológie umožňujú vozidlám Subaru dosahovať tradične vysoký štandard, pokiaľ ide o výkon, komfort, bezpečnosť a spoľahlivosť. Zároveň prispievajú k pôžitku z jazdy a pocitu istoty pre všetkých cestujúcich.

Symetrický pohon všetkých kolies

Symetrický pohon všetkých kolies Subaru AWD prenáša hnaciu silu na všetky kolesá, čo zaručuje lepšiu trakciu na mokrých a šmykľavých cestách. Tento systém, usporiadaný symetricky vo vodorovnej rovine, je výborne vyvážený a má nízko položené ťažisko, čo zvyšuje stabilitu a bezpečnosť.

Lineartronic

Prevodovka Lineartronic dokáže nastaviť akýkoľvek prevodový pomer vo svojom prevádzkovom rozsahu. Hladké, bezstupňové zmeny prevodu sú podriadené tomu, aby motor vždy pracoval v najefektívnejšom rozsahu otáčok. Výsledkom je hladká akcelerácia, výborné jazdné vlastnosti a nižšia spotreba paliva.
Prevodovka spolupracuje so systémom Subaru AWD s aktívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu. Východiskové rozdelenie krútiaceho momentu je dobre vyvážené medzi prednú a zadnú nápravu a regulované v reálnom čase podľa aktuálnych trakčných podmienok.

X-MODE

X-MODE

Systém X-MODE vám umožní jediným stlačením tlačidla získať spoľahlivú kontrolu nad vozidlom. Technológie systému X-MODE vám zásahmi do činnosti motora, prevodovky, symetrického pohonu všetkých kolies, brzdovej sústavy a iných komponentov pomôže bezpečne zdolať
zlé cesty a meniaci sa terén. Keď v SUBARU XV aktivujete systém X-MODE, pri jazde dole kopcom vám pomôže systém regulácie zjazdu tým, že bude automaticky udržiavať konštantnú rýchlosť.

SUBARU BOXER MOTOR

V motore typu BOXER s horizontálnymi protibežnými piestami, sa piesty pohybujú oproti sebe vo vodorovnom smere. Spoločnosť Subaru je motorom SUBARU BOXER verná už vyše 50 rokov pre množstvo výhod, ktoré majú oproti iným typom motorov.
Tieto motory sú základom dlhej životnosti a spoľahlivosti vozidiel Subaru.

Väčšia stabilita

Nízko položené ťažisko a plochá konštrukcia motora SUBARU BOXER vytvárajú lepšie predpoklady pre bočnú stabilitu vozidla než iné typy motorov.

Prirodzene vyvážená konštrukcia

Plochá konštrukcia motora je prirodzene tuhá a vyvážená, vďaka čomu vzniká menej vibrácií než pri iných typoch motorov.

SI-DRIVE

Inteligentný pohon Subaru (SI-DRIVE) vám umožní šoférovať svojím vlastným štýlom – kedykoľvek a kdekoľvek. Ak chcete jazdiť plynulo a šetrne k životnému prostrediu, zvoľte režim Intelligent. Ak máte chuť na športovú jazdu s hladkou akceleráciou v každej rýchlosti, zvoľte režim Sport, ktorý prináša okamžitú, mohutnú a lineárnu odozvu na zošliapnutie plynového pedála.

Režim Sport

Tento vysoko agilný režim, ponúkajúci možnosť okamžitej akcelerácie, je vhodný pre bežné podmienky. V tomto režime znovu objavíte radosť z rýchlej jazdy na diaľnici aj na kľukatých cestách.

Režim Intelligent

Tento režim, vyznačujúci sa optimálnym prenosom výkonu, je ideálny pre plynulú jazdu po mestských uliciach, na dlhých trasách alebo pri snahe o čo najnižšiu spotrebu paliva. Zároveň poskytuje lepšiu kontrolu nad vozidlom za dažďa alebo na zasnežených cestách.

Globálna platforma Subaru

Globálna platforma Subaru (SGP) tvorí základnú platformu ďalšej generácie vozidiel Subaru. Prináša nielen celkové zvýšenie bezpečnosti a zlepšenie jazdných vlastností, ale aj niečo navyše – pocit z jazdy, aký zažijete len v Subaru. Je budúcnosťou značky Subaru.
Táto platforma prináša ešte lepší zážitok z jazdy a väčší pocit bezpečia všetkým vodičom a ich spolucestujúcim.

Viac zábavy pri šoférovaní

Vďaka citlivejšie reagujúcemu podvozku vozidlo presne plní pokyny, ktoré mu vodič dáva prostredníctvom volantu. To navyše uľahčuje núdzové vyhýbacie manévre. Vo výsledku to prináša vyššiu bezpečnosť a viac zábavy za volantom aj na dlhých cestách. Aj napriek veľkej svetlej výške podvozka, ktorú mu dodáva všestrannosť, dokáže SUBARU XV zdolávať zákruty ako klasický cestný automobil.

Jazdný komfort

Vylepšenia v oblasti tuhosti podvozka a systému zavesenia kolies a stabilizátorov priniesli lepšie tlmenie otrasov z vozovky a filtrovanie nerovností, čo znamená vyšší komfort a menšiu únavu na dlhých cestách.

Komfortný interiér

Vďaka minimalizovaniu nepríjemných vibrácií a hluku si môžu jazdu rovnako vychutnať všetci cestujúci. Vylepšenia v zavesení kolies a vysoká tuhosť podvozka sú zárukou komfortného interiéru.