​ KONŠTRUKCIA

Konštrukcia podriadená bezpečnosti

Už pri návrhu vozidiel Subaru je bezpečnosť kľúčovým faktorom, ktorý sa premieta do samotnej konštrukcie všetkých dielov.

Koncepcia, ktorá nemá konkurenciu

Medzi všetkými automobilkami sveta je Subaru unikátny tým, že už desiatky rokov zdokonaľuje koncepciu Symmetrical AWD s plochým motorom typu Boxer. Pohon všetkých kolies SUBARU je symetrický ako motýlie krídla, jeho váha je teda dokonale rozložená.
Všetky modely Subaru majú navyše ploché motory typu Boxer. Výsledkom je veľmi nízke ťažisko všetkých vozidiel Subaru a ideálne rozloženie hmotnosti. To prináša nadpriemernú stabilitu a ovládateľnosť na každom povrchu.

Pozrite sa, čím všetkým vás Subaru chráni

<sg-lang1>Bezpečie v kabíne</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Bezpečie v kabíne

Nízko uložený pohonný systém umožňuje, aby bol motor v prípade kolízie odvedený pod podlahu vozidla. To je oveľa bezpečnejšie v porovnaní s bežnými motormi.
<sg-lang1>Skvelý výhľad</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Skvelý výhľad

Tvar karosérie, veľké okná aj spätné zrkadlá umožňujú komfortný výhľad z vozidla. Navrhujeme len také autá, z ktorých je dobre vidieť.
<sg-lang1>Pevná konštrukcia</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Pevná konštrukcia

Vozidlá Subaru sa pýšia extrémne tuhou karosériou a množstvom prvkov absorbujúcich nárazovú energiu. Prstencové výstuže karosérie spoločne so zosilnenými bočnými výstuhami chránia kabínu pred nárazmi z akéhokoľvek smeru.
<sg-lang1>Bezpečné pedále</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Bezpečné pedále

Všetky vozidlá Subaru sú vybavené automaticky zaťahovanými pedálmi, ktoré pri nehode znižujú riziko poranenia nôh.
<sg-lang1>Moderné sedadlá</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Moderné sedadlá

Vylepšená konštrukcia sedadiel znižuje únavu z jazdy vďaka uvoľnenej pozícii, tlmeniu otrasov a pevnému vedeniu. Zároveň umožňuje nájsť optimálnu pozíciu za volantom, ktorá je kľúčová pre správne vnímanie vozidla.
<sg-lang1>Inteligentné opierky hlavy</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Inteligentné opierky hlavy

Aktívne hlavové opierky výrazne znižujú nebezpečenstvo poranenia krčnej chrbtice najmä pri náraze zozadu. Sedadlá účinne absorbujú energiu prenášanú na telá pasažierov.
<sg-lang1>Špičkové airbagy</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Špičkové airbagy

Špeciálne bočné a hlavové airbagy poskytujú veľkú chránenú plochu a sú mimoriadne účinné.
<sg-lang1>Intuitívne ovládanie</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Intuitívne ovládanie

Prvotriedna ergonómia interiéru s veľkými ovládačmi umožňuje ovládať vozidlo intuitívne a sústrediť sa na jazdu. Ovládanie niektorých funkcií je umiestnené priamo na volante.
<sg-lang1>Múdra brzda</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Múdra brzda

Ak vodič stlačí omylom súčasne brzdový i plynový pedál, obmedzí systém Brake Override výkon motora a dá prednosť brzde. Táto funkcia účinne predchádza nehodám spôsobeným zošliapnutím nesprávneho pedála.
<sg-lang1>Ochrana chodcov</sg-lang1><sg-lang2></sg-lang2><sg-lang3></sg-lang3>

Ochrana chodcov

Myslíme aj na druhých. Nízky plochý motor typu Boxer ponecháva veľkú deformačnú zónu pre prípad stretu s chodcom a špeciálna konštrukcia prednej časti znižuje hrozbu poranenia nôh. Rovnako aj stierače sa pri náraze uvoľnia, aby nikoho neporanili.