ŠPIČKOVÁ OVLÁDATEĽNOSŤ

Špičková ovládateľnosť

Výborné jazdné vlastnosti sú základom toho, aby sme predišli akýmkoľvek nebezpečným situáciám.

Horizontálne uložené ploché motory typu Boxer

Vynikajúcou kultivovanosťou, ľahkosťou a nízkym ťažiskom sa eliminujú zotrvačné sily a prispievajú k väčšej obratnosti a ľahkému ovládaniu vozidla.

Symetrický pohon 4x4

Zaisťuje vynikajúcu trakciu a ideálne rozloženie hmotnosti. Výsledkom sú precízne jazdné vlastnosti a rýchle reakcie na pokyny vodiča.

Pevná a pružná karoséria

Zabezpečuje, že vozidlá Subaru netrpia vibráciami a nadmerným krútením karosérie pri prejazde zákrutami a nerovnosťami na ceste či v teréne.

Systémy zavesenia kolies Subaru

Umožňujú lepšie kopírovať povrch vozovky, kompenzovať nerovnosti a tlmiť nárazy. Vďaka tomu ide o vozidlá mimoriadne pohodlné a súčasne ľahko ovládateľné.

Múdri pomocníci

Ovládateľnosti a bezpečnému správaniu za všetkých podmienok pomáha tiež prepracovaná elektronika. Celý rad bezpečnostných systémov neustále vyhodnocuje všetky parametre vozidla a podľa potreby asistuje vodičovi s cieľom zabezpečiť stabilitu vozidla pri jazde.

Vehicle Dynamics Control (VDC)

Systém riadenia dynamiky vozidla pomocou viacerých senzorov monitoruje situáciu a analyzuje, či vozidlo udržiava smer jazdy stanovený vodičom. Ak niektorá pneumatika preklzuje, alebo vozidlo vybočí zo zamýšľanej dráhy v dôsledku vysokej rýchlosti, systém prispôsobí rozdelenie krútiaceho momentu pohonu všetkých kolies (AWD), výkon motora a účinok bŕzd na jednotlivých kolesách tak, aby pomohol udržať požadovaný smer jazdy vozidla.

Trakčná kontrola

Stará sa o konštantné zrýchlenie na rôznych povrchoch - napríklad na klzkých vozovkách. Počítač neustále vyhodnocuje, či sú pneumatiky v pevnom kontakte s vozovkou, prípadne pribrzdí koleso, ktoré začne prešmykovať.

Electric Brake-force Distribution (EBD)

EBD je systém pre ideálnu distribúciu brzdovej sily. V spolupráci so systémom ABS optimálne rozdeľuje brzdovú silu medzi jednotlivé kolesá podľa aktuálnych jazdných podmienok. Tým pomáha predchádzať nebezpečným situáciám a zvyšuje účinnosť bŕzd.

Asistent pre rozjazd do kopca

Pomáha vodičovi k plynulému rozjazdu do kopca. Tlak na brzdu je udržiavaný ešte krátko po uvoľnení brzdového pedála, čím sa zabráni schádzaniu vozidla dozadu pri premiestňovaní nohy na plynový pedál.

X-Mode

Technológia režimu X-MODE prevezme kontrolu nad motorom, prevodovkou, symetrickým pohonom všetkých štyroch kolies, brzdami a ďalšími súčasťami vozidla, aby vám pomohla prekonať nekvalitné cesty, klzké povrchy a aj najstrmšie kopce. Pri aktivovaní režimu X-MODE sa automaticky zapne systém riadenia zjazdu z kopca, ktorý udržiava rovnomernú rýchlosť modelu Outback pri jazde dolu kopcom.